Ana Sayfa / Kahince / Kozan’da fırtına 12 nisan

Kozan’da fırtına 12 nisan

Adana son dakika haberleri. kozan’da fırtına büyük zarar verdi. Kozan’da fırtına ağaçları kökünden söktü. Adana’nın Kozan ilçesine bağlı kırsal mahallelerde yaşanan fırtınada ağaçlar köklerinden sökülürken, bazı evleri de su bastı.

kozan fırtınayla yıkıldı. 12 Nisan kozan’da fırtına ağaçları kökünden söktü attı. Kozan ilçesine bağlı Bulduklu, Kuyuluk ve Pekmezci mahallelerinde dün akşam etkili olan şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle maddi hasar oluştu. Fırtına ve yaşanan sel nedeniyle kaya parçaları ve kökünden sökülen ağaçlar köy yollarına devrilirken, üzerine ağaç devrilen araçlar ve sel baskınına uğrayan evlerde maddi hasar oluştu.

KOZAN’DA BÜYÜK ZARAR

Kozan Ziraat Odası İkinci Başkanı Salim Açıkgöz ve Ziraat Odası çalışanları köylerde hasar tespit çalışması yaptı. Yapılan incelemelerde ekinlerin ve narenciyelerin büyük zarar gördüğü kaydedildi.

Kuyuluk Köyü Muhtarı Mehmet Bozdoğan, yağmurdan sonra Kozan Belediyesi, ASKİ ve TEDAŞ ekiplerinin müdahale ettiğini ancak zayiatın büyük olduğunu dile getirdi.

İlginizi Çekebilir

Adnan Hoca’nın evinde bulunan silahlar

Adnan Oktar’ın evinde tüfekler tabancalar ileri teknoloji ürünü cihazlar ele geçirildi. Emniyet birimlerince paylaşılan görüntülerde …