Ana Sayfa / İlginç / 2019 İmam Hatip liseleri taban puanları

2019 İmam Hatip liseleri taban puanları

LGS 2019 sonuçları ve İmam Hatip 2019 taban sonuçları ve yüzdelik kontenjanları. İmam Hatip Liseleri taban puanı 2019! 24 Haziran 2019 yani bugün, 1 Haziran’da gerçekleşen LGS sınavının sonuçları açıklandı. Bu sonuçlar doğrultusunda lise başvuruları gerçekleştirecek olan öğrenciler internette istedikleri liselerin taban puanlarını araştırıyor. İmam Hatip Lisesi’nde okumak isteyen öğrenciler ise İmam Hatip Liseleri taban puanı 2019’u araştırıyor. İşte İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi ve tüm ayrıntılar…

İmam hatip 2019 tabun puanları kayıtları ve kontenjanları. İstanbul’daki imam hatip kayıtları. İmam Hatip liseleri tüm puanları taban puanları. İmam Hatip Liseleri taban puanı 2019! Bugün açıklanan LGS sınav sonuçlarının ardından tüm Türkiye’de öğrenciler arasında büyük bir heyecan yaşanıyor. İmam Hatip Liseleri’nde okumak isteyen öğrencilerse internette İmam Hatip Liseleri taban puanı 2019 ve İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimini araştırıyor. İşte merak edilen konu hakkında tüm ayrıntılar…

İmam Hatip Liseleri Taban Puanları 2018 için tıklayınız!

İMAM HATİP LİSELERİ TABAN PUANLARI 2019!

2019 Meslek Fen Liseleri Anadolu İmam Hatip LGS YEP yüzdelik dilimler lise taban puanları e-okul.meb.gov.tr’de açıklandı mı? 2019 Meslek Fen Liseleri Anadolu İmam Hatip LGS YEP yüzdelik dilimler lise taban puanları. 24 Haziran 2019 yani bugün LGS sınav sonuçları erişime açıldı. Öğrenciler heyecanla sonuçlarını sorguluyor. LGS sonuçlarının ardından ise tercih dönemi yaşanacak. Taban puanları ve yüzdelik dilim öğrenciler tarafından aranan konuların başında yer alıyor. Taban puanlar her yıl değişebilir ancak yüzdelik dilime göre tercih yapmak daha sağlıklıdır. Yalnız yüzdelik dilimlerde değişebilir. Okul kontenjanları, yeni açılan okullar, bazı okul türlerini değişmesi, okul kapanması gibi durumlar yüzdelik dilimlerde değişmeye neden olacaktır.

LGS’DE KAÇ NET KAÇ PUAN YAPAR?

Sözel bölüm:

Türkçe: Soru sayısı: 20, Kat sayı: 4

İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük: Soru sayısı: 10, Kat sayı: 1

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi: Soru sayısı: 10, Kat sayı: 1

Yabancı Dil: Soru sayısı: 10, Kat sayı: 1

Sayısal bölüm:

Matematik: Soru sayısı: 20, Kat sayı: 4

Fen Bilimleri: Soru sayısı: 20, Kat sayı: 4

En Başarılı Anadolu Liseleri 2018 – 2019 Dönemi

YÜZDELİK DİLİM HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Yüzdelik dilim, öğrencinin aldığı yerleştirmeye esas puan ile sınava giren tüm öğrencilerin içinde başarı sıralamasını gösteren değerdir.

Yüzdelik dilim öğrencinin sıralamasına yüz,100, sayısı ile bir oran kurulması ve bu sıralamanın yüzdelik olarak ifade edilmesidir. Yani sıralamanın 100 sayısıyla çarpılması ve sınava giren toplam öğrenci sayısına bölünmesidir.

Örnek vermek gerekirse yüzdelik dilimi %10 olan öğrenci sınava giren bir milyon üç yüz bin öğrenci arasından yüz otuz bininci, 130 000, olmuş demektir. Sınavın taban ve tavan puanları o seneki sınav koşullarına göre sürekli değişiklik gösterse de okula giriş için asıl gerekli olan değerin sınav sıralaması olduğu dolayısıyla yüzdelik dilim kullanılarak plan kurulması ve tercih yapılması daha doğru olacaktır.

Yüzdelik dilim, sınava giren adayın sınav sonucunda aldığı puan ile sınava giren tüm öğrencilerin bir orana oturtulduğu, bir başarı sıralama yöntemidir. Yüzdelik dilim sınav sonuç belgesinde il ve ülke genelinde olmak üzere iki ayrı şekilde hesaplanarak açıklanır.

İl geneli hesaba katılarak açıklanan yüzdelik dilim, o öğrenciyle birlikte aynı ilde sınava giren öğrencilerin hesaplamaya dâhil edilmesiyle oluşurken; ülke genelinde hesaplanan yüzdelik dilim ise tüm ülkedeki öğrenci sayısı hesabı dahil edilerek açıklanır.

LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

2019 LGS 1 Haziran’da gerçekleştirildi. LGS sınav sonuçları 24 Haziran’da açıklanacak. LGS tercihlerinin ise sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından yayınlanacak “LGS tercih kılavuzu”nda yer alan kurallara göre yapılacak.

Tercihlerin hangi tarihte yapılacağı henüz belli değil. Konu ile ilgili resmi açıklama geldiğinde haberimizin içeriğinde yer alacak.

İlginizi Çekebilir

Galatasaray’da Tuzlaspor faciası

Galatasaray Tuzlaspor’a 2-0 yenildi üstelik Tuzlaspor 10 kişi kalmıştı. Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası’nın 5. tur …

%d blogcu bunu beğendi: