Ana Sayfa / İlginç / 2019 YKS tercih kılavuzu bakma

2019 YKS tercih kılavuzu bakma

YKS tercih Kılavuzu 2019 ve Üniversitelerin taban puanların, fakültelerin taban puanları hangi üniversite kaç öğrenci alacak puanları bilgisi.YKS tercih kılavuzu ÖSYM’nin internet sitesinde yayınlandı. 2019 YKS sonuçları dün gece açıklanmıştır. Adaylar tercihlerini ise 23-29 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirecek. İşte 2019 YKS tercih kılavuzu…

Üniversite için gün sayan öğrenciler için YKS tercih kılavuzu erişime açıldı, YKS tercih kılavuzu indirme ve internet sitesi bilgileri. 2019 YKS tercih kılavuzu yayınlandı! YKS tercihleri 23 Temmuz 2019 tarihinde başlayacak. YKS sonuçları ise dün yani 17 Temmuz 2019 tarihinde açıklandı. Öğrencileri tercih maratonu bekliyor. Heyecanla beklenen YKS tercih kılavuzu yayınlandı.

ÖSYM İNTERNET SİTESİ YKS TERCİH KILAVUZU

2019 YKS tercih kılavuzuna ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden giriş yapılabilecek.

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS tercihleri 23 Temmuz ve 29 Temmuz tarihleri aralığında yapılacak.

TERCİHLER NASIL YAPILACAK?

Adaylar puanlarını ve mezun oldukları okul türlerini göz önünde tutarak hangi tablolardan tercih yapabileceklerini belirleyeceklerdir. Adaylar, sadece tercih yapabilecekleri tablolardan olmak koşuluyla girmek istedikleri yükseköğretim programlarını saptayacaklar, bu programların kodları ve adları ile bağlı oldukları üniversite ve fakülte/yüksekokul adlarını tercih sırasına göre yazacaklardır. Adayların, yükseköğretim programları arasından tercih yapmaya başlamadan önce, bu Kılavuzdaki tabloların hangilerindeki programlardan tercih yapma haklarının bulunduğunu belirlemeleri gerekir. Tablo 3’te yer alan ön lisans programlarını, 2019-TYT’de 150 ve üzeri puan alanlar tercihleri arasında gösterebileceklerdir. Tablo 4’teki yükseköğretim programlarını, 2019-AYT/YDT’de ilgili puan türünde 180 ve daha fazla puan alan adaylar tercihleri arasında gösterebileceklerdir.

İlginizi Çekebilir

Khagendra Thapa Magar öldü

Dünyanın en küçük adamı Khagendra Thapa Magar öldü. Dünyanın en uzun insanı ve en kısa …

%d blogcu bunu beğendi: