Ana Sayfa / Sağlık / Dişe dövme yaptırmak

Dişe dövme yaptırmak

Diş dövme son günlerde moda oldu. Dişe dövme yaptırmak sağlıklı mı, diş dövmesi kalıcı mı diye soruluyor. Özellikle vücut dövmesi sevenlerin çok ilgisini çekecek bir trend başladı: Diş dövmesi. İstenilen her desen ve şekil diş üzerine çizilebiliyor, eğer sıkılırsanız istediğiniz zaman çıkartılabiliyor. Diş dövmesinin yapılışını ve diğer detayları Diş Hekimi Ozan Şener ve Diş Teknisyeni Cemil Ünal Anlattı.

Dövme artık dişe de yaptırılabiliyor. Diş dövmesi istendiği zaman kolayca çıkartılabiliyor. Peki dişe dövme diş ve diş etine zarar verir mi uzmanları anlatıyor. Sırta, bele, kola, bacağa ve bazı noktalara dövme modası şimdi de ağız içine uzandı. Artık dövmede yeni trend diş dövmesi. Japonya’da ortaya çıkan bu trend hızlı bir şekilde ABD’de yayıldı ve Türkiye’ye ulaştı. Diş dövmesi kolayca silinebildiği için de oldukça rağbet görüyor. Diş Hekimi Ozan Şener, “Dişe kaplama yapılacakmış gibi ölçü alıp hastanın talepleriyle birlikte teknisyenimize iletiyorum. Buradan sonraki süreci teknisyenimiz sürdürüyor” diyor.

Diş dövmesinin ‘incelikli’ kısmı da buradan sonra başlıyor. Teknisyen, mikroskop altında ‘iğneyle kuyu kazar gibi’ seçilen deseni kaplama üzerine çiziyor. Diş Teknisyeni Cemil Ünal, “Gerçekten çok zor. Ama çıkan sonu. tatmin edici” diyor.

Çizim ve boyama işlemi biten kaplama bin 800 derecede fırınlanıyor.

Daha çok isimlerin baş harfleri, bir hayvanın resmi ya da tutulan takımın logosu gibi istekler geliyor. Eğer bir portreyi, örneğin eşinizin fotoğrafını dişinize resmetmek isterseniz Diş Teknisyeni Cemil Ünal uyarıyor: Benzetmeye çalışırız…

Dövmeyi çıkartmak istediğinizde ise kaplama çıkartılmadan üzerindeki resim, sadece 10 dakikada cihazlarla silinebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Serdar Ortaç Gürcistan’a giremedi

Gürcistan Serdar Ortaç’ı kabul etmedi sınırdan geri gönderdi. Gürcistan’a konser vermek üzere giden Serdar Ortaç büyük …