Ana Sayfa / Kime Ait / AHL otoparkında sahipsiz araçlar

AHL otoparkında sahipsiz araçlar

Kapanan Atatürk Havalimanı otoparkında kalan sahipsiz araçların ne olacağı belli oldu. Lüks araçlar AHL otoparkında adeta çürümeye terk edilmişti.Atatürk Havalimanı’nın taşınmasının ardından aralarında lüks otomobillerin de bulunduğu toplam 59 araç havalimanı otoparkında kaldı. Uzun süredir atıl vaziyette bekleyen araçlar, sahiplerine ulaşılamaması durumunda yediemin otoparkına çekilecek.

Atatürk havalimanı uçuşlara kapandı ancak otoparkındaki yüzlerce lüks aracın ne olacağı merak ediliyordu. AHL otoparkında kalan ve uzun süredir kimsenin almadığı araçlar için karar verildi. 6 Nisan’da başlayan ve 45 saat süren başarılı bir operasyonun ardından tamamlanan büyük taşınma sonrası, bölgenin havacılık merkezi İstanbul Havalimanı’na aktarıldı. Taşınmanın akabinde Atatürk Havalimanı ise tarifeli uçuşlarını noktaladı.

59 ARAÇ HAVALİMANI OTOPARKINDA SAHİBİNİ BEKLİYOR

Atatürk Havalimanı’nın kapanmasının ardından terminalin yanı sıra 8 bin 500 araç kapasiteli havalimanı otoparkı da boşaltıldı. Araçların çok büyük bir bölümü otopark alanlarından çıkartılırken, sahipleri tarafından uzun süredir alınmayan bazı araçlar ise otopark alanında sahiplerini bekliyor. Havalimanı otoparkında 3’ü motosiklet olmak üzere lüks otomobillerin de aralarında bulunduğu toplam 59 aracın bulunduğu öğrenildi. Havalimanı otoparkında görüntülenen araçların uzun süredir bekledikleri için üzerilerinin toz tabakasıyla kaplandığı görüldü.

AW674988_03

SAHİPLERİNE ULAŞILMAZSA YEDİEMİN OTOPARKINA GÖTÜRÜLECEKLER

Uzun yıllar Atatürk Havalimanı’nı işleten TAV ise otoparkta bekleyen araçların sahiplerine ulaşmak üzere harekete geçti. Şu anda kadar bazı araç sahiplerine ulaşıldığı öğrenilirken, geri kalan araç sahiplerine ulaşılamaması durumunda atıl halde bekleyen araçların yediemin otoparkına çekileceği bilgisi edinildi.

Öte yandan uzun süreden beri otoparkta bekledikleri için araçların otopark ücretlerinin de arttığı öğrenildi.

İlginizi Çekebilir

TOKİ’ye borçlu sayısı

TOKİ’nin vatandaşlardan alacağı para ve kaç bin kişi TOKİ’ye borçlu bilgisi. Çevre ve Şehircilik Bakanı …