Ana Sayfa / Kadınca / Aleyna Tilki’ye takipsizlik kararı

Aleyna Tilki’ye takipsizlik kararı

Aleyna Tilki, aşı karşıtlığı nedeniyle hakkında başlatılan soruşturmada takipsizlik aldı. Aleyna Tilki korona değil ilaçlar öldürüyor demişti. Şarkıcı Aleyna Tilki hakkında, ‘İnsanları corona değil, ilaçlar öldürüyor’ sözleri üzerine açılan soruşturma tamamlandı. Tilki hakkında, ‘Halk arasında korku ve paniğe neden olmak’ suçundan başlatılan soruşturmaya takipsizlik kararı verdi.

Aleyna Tilki korona soruşturmasından aklandı. korona değil ilaçlar öldürüyor diyen Aleyna Tilki için takipsizlik kararı verildi. Bir kişi, şarkıcı Aleyna Tilki’yi, “Anneme, kendime ve kardeşime aşı yaptırmayacağım. Çünkü güvenmiyorum. İnsanları corona virüsü değil, ilaçlar öldürüyor” şeklindeki sözleri nedeniyle CİMER’e şikayet etmişti.

Şikayet üzerine, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosunca Tilki hakkında, ‘Halk arasında korku ve paniğe neden olmak’ suçundan soruşturma başlatılmıştı.

Savcılık, Aleyna Tilki’nin sözlerinin suç unsuru oluşturabilecek nitelikte olmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.

“AŞI ÇIKMADAN ÖNCE SÖYLEMİŞTİM”

Aleyna Tilki konuyla ilgili geçen günlerde açıklama yapmıştı. Tilki, “Ben o konuşmayı aşı çıkmadan önce yapmıştım. Aşı çıktıktan sonra böyle bir şeyin gündeme gelmesi de garip. Sadece şunu söyleyeceğim. Sanatkar olma yolunda emin adımlarla yürüyorum. Eğer ben bir rol modelsem sadece yaptığım sanat ve bir sanatçı neye rol model olabilecekse beni ona konumlandırsınlar” demişti.

İlginizi Çekebilir

İkinci el araç satış hileleri

İkinci el araçlarda yapılan hileler. Pert araçları kazasın araç diye satıyorlar. İki aracı kesip birleştrip …

%d blogcu bunu beğendi: