Ana Sayfa / Manşet / Antalya 2019 Lise taban puanları

Antalya 2019 Lise taban puanları

2019 Antalya liseler taban puanları ve Antalya’daki liseler özel liseler ve kolejler puanları. LGS 2019 sonuç ve Antalya liseler 2019 taban puanlar kontenjanlar ve tüm merak edilenler. Antalya liseleri yüzdelik dilimleri 2019! Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği LGS sınav sonuçları belli oldu. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte yüzdelik dilimler ve taban puanları araştırılmaya başlandı. Peki Antalya liseleri yüzdelik dilimleri ve taban puanları belli oldu mu?

2019 Antalya liseler yüzdelik dilimleri. Antalya’daki liselerin taban puanları ve kontenjanları. Antalya devlet liseleri ve özel liseler ile kolejler puanlar. MEB Antalya lise kayıt ve 2019 LGS sonuç kayıt. Antalya liseleri yüzdelik dilimleri 2019! Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sitesinde LGS sınav sonuçlarına erişim sağlanabiliyor. Öğrenciler sınav sonuçlarından sonra ise şimdi tercih dönemine girecekler. Yüzdelik dilim ve başarı sıralamaları merak ediliyor.

ANTALYA YUSUF ZİYA ÖNER FEN LİSESİ

Liseden mezun olarak 2018 YKS sonuçlarına göre üniversiteye yerleşen 82 öğrenciden 41 öğrenci tıp fakültesini, 7 öğrenci diş hekimliği fakültesini kazanmıştır. Odtü, Boğaziçi, Sabancı ve İtü gibi üniversitelerin mühendislik fakültesini kazanan adayların sayısı da 23 olmuştur. Tıp fakültesi kazanan öğrenci sayısı %50 olarak ortaya çıkmıştır.

2018 LGS taban puanları için tıklayınız!

DEĞERLENDİRME NASIL OLUYOR?

Merkezî Sınava katılacak olan öğrencilerin puanı, aşağıdaki işlem basamaklarına göre tek puan türünde hesaplanacaktır.

a. Sözel ve sayısal bölümlere ait alanların her bir alt testi için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenir.

b. Her bir öğrencinin her bir alt testine ait ham puanı; ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak bulunur.

c. Her bir alt testin ortalaması, ilgili testin ham puanları toplamının öğrenci sayısına bölümü ile elde edilir.

ç. Her bir alt testin standart sapması, ilgili alt testin ham puanları, ortalaması ve sınava giren öğrenci sayısı kullanılarak hesaplanır.

d. Öğrencilerin her bir alt testine ait standart puanı (SP), o teste ait ortalama ve standart sapma kullanılarak tüm adayların ham puanlarının ortalamasını 50’ye, standart sapmasını 10’a getiren bir dönüştürme işlemi sonunda elde edilir.

e. Her alt test için hesaplanan standart puanlar, Tablo-2’de verilen katsayılar ile çarpılarak her bir alt testin ağırlıklı standart puanları bulunur.

f. Yabancı Dil ve/veya Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden muaf olan öğrencilerin Yabancı Dil ve/veya Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ağırlıklı standart puanı, bu öğrencilerin o testler dışındaki diğer testlerin ağırlıklı standart puan toplamının, bu testlerden alınabilecek en yüksek ağırlıklı standart puan toplamına bölümünün, o testlerden alınabilecek en yüksek ağırlıklı standart puanla çarpılması ile elde edilir.

g. Testlerin ağırlıklı standart puanları toplanarak, Toplam Ağırlıklı Standart Puan (TASP) bulunur.

ğ. Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye dâhil edilecektir.

h. Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 9/12/2016 tarihli ve 29913 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 69 uncu maddesiyle, 17/2/2011 tarihli ve 6114 sayılı Kanunun 7 nci maddesinin ikinci fıkrasına eklenen “Sınavlarda iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır.” hükmü gereğince değerlendirme yapılacaktır.

LGS’DE KAÇ NET KAÇ PUAN YAPAR?

Sözel bölüm:

Türkçe: Soru sayısı: 20, Kat sayı: 4

İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük: Soru sayısı: 10, Kat sayı: 1

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi: Soru sayısı: 10, Kat sayı: 1

Yabancı Dil: Soru sayısı: 10, Kat sayı: 1

Sayısal bölüm:

Matematik: Soru sayısı: 20, Kat sayı: 4

Fen Bilimleri: Soru sayısı: 20, Kat sayı: 4

İlginizi Çekebilir

Hac 2020 kayıt ve ücreti

Bu yıl kutsal topraklara hac farizası için gidecekler için kayıt tarihleri. Hac ücretleri ve hac …

%d blogcu bunu beğendi: