Ana Sayfa / Kadınca / Azis AKP’de kriz çıkardı

Azis AKP’de kriz çıkardı

Azis isimli eşcinsel şarkıcının AK Parti belediyesince düzenlenen festivalde yer alacak olması camiayı ikiye böldü. Bazı çevreler Azis gibi isimlerin sahneye çıkmasında sorun yok derken bazı kesimler ise AKP gibi milliyetçi muhafazakar bir partinin eşcinsel ve trans bireylerle anılmasının yanlış olduğunu savundu. İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Akit, AKP’li Kestel Belediyesi’nin sahneye çıkaracağı şarkıcı Vasil Troyanov’u “Sapkın” diyerek hedef aldı.

Şarkıcı Azis aslen nereli, yaşı ve kimdiri merak ediliyor. AKP’li belediye 3. cins şarkıcıyı sahne aldıracak tepkiler arttı. Azis’in sahneye aşılı çıkıp çıkmayacağı ise bilinmiyor. AKP’li Kestel Belediyesi, “Azis” adıyla tanınan Bulgar şarkıcı Vasil Troyanov‘u “7. Geleneksel Balkan Panayırı” etkinliklerinde sahneye çıkarma kararı aldı.

Halka ücretsiz olarak gerçekleştirileceği söylenen festivalde ise şarkıcı Troyanov’un sahne alacağının duyurulmasına AKP’ye yakınlığıyla bilinen Yeni Akit’ten tepki geldi.

AKİT “SAPKIN” DİYEREK HEDEF ALDI

Belediyeyi ve şarkıcı Troyanov’u hedef alan Yeni Akit, “AK Partili Kestel Belediyesi ne yapmaya çalışıyor? İlçe halkına düzenleyecekleri festivalde eşcinsel sapkın Azis sahne alacak” başlıklı bir haber yayımladı.

Haberde, Troyanov’a “Sapkın” diyerek hakaret edilirken, AKP’li belediyenin “yanlıştan dönmesi” çağrısı yapıldı. Öte yandan Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak da söz konusu haberi, “AK Partili Kestel Belediyesi ne yapmaya çalışıyor? İlçe halkına düzenleyecekleri festivalde eşcinsel sapkın ‘Azis’ sahne alacak” diyerek paylaştı.

 

İlginizi Çekebilir

Tarık Akan öleli 5 yıl oldu

Tarık Akan ölüm yıldönümünde anılıyor, usta sanatçı Tarık Akan öleli tam 5 yıl oldu. Tarık …

%d blogcu bunu beğendi: