Ana Sayfa / Yaşam / Bağış Prag Büyükelçisi oldu

Bağış Prag Büyükelçisi oldu

Egemen Bağış, Türkiye Cumuriyeti’nin bir büyükelçisi olarak Çek cumhuriyeti’ne gitti. Egemen Bağış’ın vazgeçilmezliği nereden geliyor. derin ilişkilerin adamı olarak da bilinen egemen Bağış, büyükelçi olarak kime hizmet edecek soruları. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, hakkındaki yolsuzluk iddiaları sonrası 2013’te bakanlık görevinden istifa eden Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış, Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği görevine atandı.Bağış’ın ismi son olarak eşi Beyhan Bağış’ın yaptığı “Söyleyecek çok söz var ama bir kerede söylersem yer yerinden oynar” açıklaması ile gündeme gelmişti.

Egemen Bağış Prag büyükelçisi oldu, ziyaretine gideceklerin bol bol çikolata kutularıyla gelmelerini bekliyor alabilir esprisi tüm kahvehanelerde yapılıyor. Prag büyükelçisi olan egemen Bağış’ın AKP iktidarınca sürekli taltif edilmesinin altında yatan sır ne? Cumhurbaşkanı erdoğan neden egemen Bağış’tan vazgeçemiyor.Onlarca yol arkadaşıyla hatta kardeşten bile öteyiz dediği Gül ile bile yollarını ayırabilen Erdoğan, acaba Egemen Bağış’ın hangi mahareti sebebiyle sürekli el üstünde tutuyor sorgulanıyor AK Parti camiası içinde. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Çek Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ahmet Necati Bigalı merkeze alınırken, bu suretle boşalan Çek Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Egemen Bağış atandı.

BAĞIŞ’LAYIN AMA KİM BU EGEMEN BAĞIŞ!..

Çek Cumhuriyeti Başbakanı Andrej Babis’in Türkiye ziyaretinde düzenlenen Türkiye-Çekya İş Formu’nda konuşan DEİK Başkanı Nail Olpak, eski AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın Prag’a Büyükelçiliğine atandığını konuşması sırasında, ‘Prag Büyükelçiliği’ne atanan AB eski Bakanımız Sayın Egemen Bağış’ın ikili ve ticari ilişkilerimize arttırmak adına gayretle çalışacağına inanıyorum’ sözleriyle açıklamış, ancak karar Resmi Gazete’de henüz yayımlanmamıştı.

BEYHAN BAĞIŞ’IN 5 EYLÜL’DEKİ PAYLAŞIMI ÇOK KONUŞULMUŞTU

5 Eylül’de Egemen Bağış’ın eşi Beyhan Bağış’ın Instagram hesabından yaptığı paylaşım sosyal medya çok konuşulmuştu Beyhan Bağış, eşiyle birlikte paylaştığı fotoğrafın altında ‘Söyleyecek çok söz var ama bir kerede söylersem yer yerinden oynar’ ifadelerini kullandı.

Bağış’ın paylaşımı şu şekilde: “Söyleyecek çok söz var ama bir kerede söylersem yer yerinden oynar… Peyderpey gelecek merak etmeyin, çok doldum, çok yoruldum artık, insanlardan, insancıklardan… Kullanandan, kullandırtandan çok yoruldum… En çok da kendime kızdım… Naif olmanın bile sınırı olmalı… Ama neyse, iyi ki varsın birtanem, daha evvel de yazdım ya hayatın önsözündeyiz.”

İlginizi Çekebilir

Bursa’da Polis Erman Özcan şehit oldu

Polis Erman Özcan Bursa’aa şehit düştü. Bursa’da şehit olan polis memurunun adı ve memleketi belli …

%d blogcu bunu beğendi: