Ana Sayfa / Manşet / Bahçeli’den Barış pınarı Harekatı desteği

Bahçeli’den Barış pınarı Harekatı desteği

Bahçeli, son dakika açıklaması Barış pınarı harekatı ile ilgili. tedavisi süren MHP Lideri Bahçeli, barış pınarı harekatı ile ilgili açıklama yaptı. MHP lideri Bahçeli, ”MHP, Barış Pınarı Harekatı’nın tam destekle yanındadır. Türkiye, bekasını tehdit eden bölücü örgütleri saklandığı coğrafi alanlarda etkisiz hale getirmek için kutlu bir sefere çıkmıştır” dedi. Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve DAEŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı’nı başlattı.

MHP, Barış Pılanı harekatı ile ilgili destek açıklamasını yapan ilk parti oldu. Harekata ilişkin yazılı açıklama yapan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

”Türkiye, bekasını tehdit eden bölücü örgütleri saklandığı coğrafi alanlarda etkisiz hale getirmek için kutlu bir sefere çıkmıştır. “Türk milleti ihmal ve inkarı mümkün olmayan büyük bir varoluş mücadelesinin tam ortasındadır. Barış Pınarı Harekatı’yla Suriye’nin kuzeyinde ülkemizin kara sınırlarına paralel olacak şekilde hem güvenli bölge tesis edilecek hem de bölgeye huzur, sükunet ve istikrar yerleşmiş olacaktır.”

İlginizi Çekebilir

Batman Trump’a karşı

Amerika’daki sokak olaylarına Batman da katılıyor. ABD yanıyor. Amerikaa’da siyah-beyaz kavgası şehirlere sıçradı. ABD’de siyahi …

%d blogcu bunu beğendi: