Ana Sayfa / Kahince / Barış Pınarı’na kaç ÖSO askeri katılacak?

Barış Pınarı’na kaç ÖSO askeri katılacak?

Suriye’de ÖSO’nun kaç askeri var ve kaç ÖSO askeri Fırat’ın doğusuna yapılacak olan Barış Pınarı Harekatı’na katılacak ve ÖSO askerleri nerede savaşacak soruları. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Fırat’ın doğusundaki terör mevzilerine yönelik askeri harekatına 14 bin ÖSO askeri katılacak.

Türk askerinin Fırat’ın doğusuna yapacağı Barış Pınarı Harekatı’na kaç ÖSO askeri katılacak, ÖSO güçleri nerelerde çatışacak bilgileri. YPG/PKK Suriye’deki adıyla SDG ABD’nin bölgeden çekilmesi karşısında ne yapıyor, satılmışlık duygularını nasıl ifade ediyorlar. Milli Ordu Sözcüsü Yusuf Hammud, “Yerlerinden sürgün edilen, evleri, işyerleri ve toprakları elinden alınan halkımız için yeniden umut doğdu. Fırat’ın doğusuna askeri harekat için ilk planda 14 bin ÖSO askeri savaşa katılacak. İhtiyaç durumunda yeni birlikler cepheye sevk edilecek” değerlendirmesinde bulundu.
14 bin ÖSO askerinin, YPG/PKK işgali altındaki Rakka, Haseke ve Münbiç mevzilerinde savaşacağı belirtildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasında gerçekleşen telefon görüşmesinin ardından gözler sınırdaki hareketlilikte
Tüm bu gelişmelerin ardından yerel kaynaklar, ABD güçlerinin Türkiye sınırından güneye doğru hareket ettiğini duyurdu.

SDG’DEN ABD TEPKİSİ: SATILDIK
erör örgütü YPG/PKK, ABD’yi, sözünü tutmayarak Fırat’ın doğusundan çekilmek ve bölgeyi Türkiye’nin operasyonuna açık hale getirmekle suçladı.

SDG ismini kullanan terör örgütü YPG/PKK, sözde sözcülerinden Mustafa Bali’nin Twitter hesabı üzerinden, ABD’yi suçlayıcı bir mesaj yayımladı.
Mesajda, “Güvenlik mekanizması ve akabinde mevzilerin yıkılmasına rağmen, ABD güçleri sorumluluklarını yerine getirmedi ve bölgenin savaş alanına dönmesine izin vererek sınırdan çekilmeye başladı. SDG, kuzeydoğu Suriye’yi ne pahasına olursa olsun korumaya kararlı” ifadeleri kullanıldı.

İlginizi Çekebilir

e-Devlet askerlik celp yerleri

Celp dönemleri 2020 ve e-devlet askerlik yeri öğrenme ve sorgulama. Askerlik yerleri açıklandı. Corona virüs …

%d blogcu bunu beğendi: