Ana Sayfa / Manşet / Bedelli askerlik hep olacak

Bedelli askerlik hep olacak

Yeni askerlik sisteminde bedelli askerlik kalıcı olacak isteyen askerliğini bedelli yapabilecek. Askerlikte yeni sisteme göre temel eğitim 1 aya düşüyor askerlik kısalıyor ve üstelik askerlere asgari ücret üzerinden maaş da geliyor iddiaları. Askerlik görevini yapacakların sayısına bağlı olarak zaman zaman başvurulan bedelli askerlik, bundan sonra sistemin bir parçası olacak

Son askerlik düzenlemesi ve bedelli askerliğin sürekli kalıcı olması bilgileri. yeni askerlik dönemi celp dönemleri 2019 ve kısalan askerlik süresi. Hükümetin bir süredir üzerinde çalıştığı yeni askerlik sisteminin ana hatları ortaya çıktı. Düzenlemede en önemli unsur, temel askerlik eğitiminin 1 ay olarak planlanması. Bedelli askerlik de bir ay yapılacak. Temel askerliğini bitiren isterse bedelli askerliği seçip parasını ödeyerek terhis olabilecek.

ASKERLİK YENİ SİSTEM AYRINTILARI

Milli Savunma Bakanlığı’nda süren yeni askerlik sistemine ilişkin çalışmaya, Bakanlar Kurulu toplantısına sunulmasının ardından son şekli veriliyor.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre yerel seçimin ardından TBMM gündemine gelmesi beklenen düzenlemenin bazı ana başlıkları şöyle:

TEMEL ASKERLİK 1 AY

* Askerlik görevini yapacakların sayısına bağlı olarak zaman zaman başvurulan bedelli askerlik, bundan sonra sistemin bir parçası olacak. Bedelli askerlik yapmak isteyenler, bunun için 1 aylık temel askerlik görevini yerine getirecek. Temel askerlik eğitimi sadece bedelli askerler için değil tüm diğer gruplar için de 1 ay olarak öngörülüyor.

bedelli askerlik yeni ücret

* Bedelli askerlik yapacaklar, o yıl için belirlenen bedeli ödeyecek ve daha önceki uygulamaların aksine yaş sınırı olmayacak. Bu konuda, askerlik görevini yapmak için konulan genel yaş sınırları geçerli olacak. 1 aylık eğitimin son aşamasına gelenler o aşamada bedelliyi tercih edebilecekler. Bu sürenin sonunda parasını yatıran terhis olabilecek. Bedelli askerliğin ücreti, her yıl yeniden belirlenecek

İlginizi Çekebilir

Diego Laxalt nasıl bir futbolcu

Fenerbahçe, transferde son adımı atıyor ve ünlü futbolcu Diego Laxalt’ı kadrosuna katıyor. Diego Laxalt nasıl …

%d blogcu bunu beğendi: