Ana Sayfa / Kime Ait / BİST değer kaybetti 10 Ağustos

BİST değer kaybetti 10 Ağustos

Borsa İstanbul Ağustos değer kaybı ve 10 Ağustos Borsa İstanbul hisse fiyatları ucuzladı. BİST yabancılar için artık çok ucuz bir çok hisse senedi değer yitirdi. Borsa İstanbul TL’deki değer kaybı nedeniyle yabancılar için ucuzluyor. BIST 100 endeksi bugün 98 bin puan barajını aştı.

Borsa İstanbul yatırım için en uygun zaman mı hisse senedi fieyatları taban sevilerde ve önceki duruma göre çok ucuz. BİST endeksi düşüyor yabancılar için alım pozisyonu oluşturuyor. BİST’in değerli hisseleri inişte.  Türk heyetinin ABD’deki görüşmelerinde herhangi bir ilerleme işareti bulunmamasının ardından TL cinsi varlıklarda sert düşüş devam ederken, endekste de satıcılı açılış gerçekleşti. Ardından toparlanan borsa İstanbul 100 endeksi gün içi en yüksek 98 bin 743 puanı gördü.

Piyasada Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yapacağı konuşma ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yeni ekonomik modele yönelik açıklamaları yakından izlenecek

BİST DEĞERLENİR Mİ?

Erdoğan, ekonomi ile ilgili çeşitli kampanyalar sürdürüldüğünü söyleyerek, “Onların dolarları varsa bizim de halkımız, hakkımız, Allah’ımız var” diye konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ise saat 14:30’da Yeni Ekonomi Modeli’ni açıklayacak. Açıklanacak çerçevenin ay sonunda açıklanacak olan OVP için sinyal niteliğinde olacağı, ekonomide büyüme ya da enflasyondan hangisine eğilim olacağının izleneceği belirtiliyor.

İş Yatırım’ın notunda endekste TL’deki sert değer kaybının da etkisiyle negatif açılış beklendiği belirtilerek 95,400 ve 98,700’ün ilk destek ve direnç seviyeleri olduğu belirtildi.

Öte yandan BBVA, Unicredit ve BNP Paribas hisselerinde, TL’deki değer kaybı ve bankaların Türkiye’deki varlıkları nedeniyle satıcılı açılış bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Alex, Ersun Yanal’ın Yardımcısı oluyor

Fenerbahçe’de teknik direktör Ersun Yanal’ın yardımcı hocasının Alex olacağı konuşuluyor. Alex, yeniden Türkiye’ye ve Fenerbahçe’ye …