Ana Sayfa / Manşet / Çeçen lider Kadirov kaç yaşında, nereli ve kim?

Çeçen lider Kadirov kaç yaşında, nereli ve kim?

Kadirov suikast ve ne oldu bilgisi. Çeçen lider Kadirov kaç yaşında, kaç yıldır iktidarda ve Rusya ilişkileri nasıl?Ramazan Kadirov kimdir? Rusya yanlısı Çeçenistan lideri Ramazan Kadirov’un evine saldırı düzenlendi. İki koruma polisinin vurulduğu saldırı dünyanın gündemine bomba gibi düştü. İnternette ise Ramazan Kadirov kimdir, öldü mü, kaç yaşında gibi sorulara yanıt aranıyor. Biz de bu konuyu sizler için inceledik ve haberimize ekledik. Peki Çeçenistan lideri Ramazan Kadirov kimdir?

Çeçen Lider Kadirov kaç yaşında, nereli ve kimdir medeni durumu, çocuklarının sayısı. Kadirov’a suikastı kim düzenledi ne oldu bilgisi. Ramazan Kadirov kimdir? Yaklaşık bir buçuk milyon nüfusu bulunan Çeçenistan’ın lideri Ramazan Kadirov’un başkent Grozni’de bulunan evine saldırı düzenlendi. Bu gelişmenin ardından internette Ramazan Kadirov kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor gibi sorulara yanıt aranıyor. Peki Ramazan Kadirov öldü mü? Çeçenistan lideri kimdir? İşte yanıtı…

RAMAZAN KADİROV’A SUİKAST GİRİŞİMİ!

Rusya yanlısı Kadirov’un Çeçenistan’ın başkenti Grozni’de bulunan evine ateş açan, 22 yaşındaki bir Çeçen genç. Saldırı sırasında Kadirov konutunda değildi.

Grozni yönetimi, 1997 yılı doğumlu saldırganın silahından çıkan kurşunların iki koruma polisini yaraladığını açıkladı. Hastaneye taşınan yaralı polislerin sağlık durumu iyi.

Saldırganın bir Rusya Ulusal Muhafız Birimi (Rosguard) üyesi tarafından vurularak etkisiz hale getirildi.

Saldırganın aracından bir adet tüfek çıktı.

RAMAZAN KADİROV KİMDİR?

Ramazan Kadirov, 5 Ekim 1976 tarihinde Çeçenistan’da dünyaya gelmiştir. 9 Mayıs 2004 tarihinde Grozni’de II. Dünya Savaşı zafer kutlamaları sırasında İslamcı militanlar tarafından düzenlenen bombalı bir suikast sonucu hayatını kaybeden Çeçenistan’ın ilk Cumhurbaşkanı Ahmet Kadirov’un oğludur.

Çeçen Cumhuriyeti’nin ikinci devlet başkanı Alu Alkanov’un ölümünden sonra Vladimir Putin’in desteği ile 2007’den Çeçen Cumhuriyeti devlet başkanı olmuştur. Devlet başkanı olmadan önce başbakanlık görevini de yapmıştır. Birinci Rus – Çeçen Savaşı’nda babası Ahmet Kadirov ile Ruslara karşı direnmiş, İkinci Rus – Çeçen Savaşı’nda ise Rusların yanında yer almıştır. 2004 yılında Vladimir Putin tarafından Rusya Federasyonu Kahramanı unvanı verilmiştir.

Ayrıca RFK Terek Groznıy’nin başkanlığını yapmaktadır. Evli ve sekiz çocuk babasıdır.

İlginizi Çekebilir

Fener transfer yapamayacak

TFF, Fenerbahçe’nin transfer yapmasını istemedi. Fenerbahçe’nin harcama limiti artmadı transfer yapamayacak. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, …

%d blogcu bunu beğendi: