Ana Sayfa / Kime Ait / CHP’lilerin telefonlarına virüs iddiası
CHP HDP ADALET

CHP’lilerin telefonlarına virüs iddiası

CHP’lilerin cep telefonlarına virüs bulaştırıldığı iddiası gündemde. Alman gazetesi CHP’nin adalet yürüyüşü sırasında belli linkleri tıklayan tüm CHP’lilerin telefonlarına virüs girdiğini öne sürdü bu haber Oda TV’de de yer aldı. 

CHP’lilerin cep telefonlarına yüklenen virüs iddiası gündemde. Oda TV’deki habere g öre CHP’lilerin adalet yürüyüşü sırasında sosyal medyadaki bazı paylaşımların altındaki linkleri tıklayanların telefonlarına özel yazılım bir casus virüs yüklendiği öne sürüldü.

CEP TELEFONUNA ÖZEL VİRÜS

Alman Süddeutsche gazetesinin iddiasına göre Adalet yürüyüşü sırasında CHP’lilerin cep telefonlarına Alman Finfisher şirketi tarafından geliştirilen virüs bulaştırıldı.
Alman Süddeutsche gazetesinin iddiasına göre Adalet yürüyüşü sırasında CHP’lilerin cep telefonlarına Alman Finfisher şirketi tarafından geliştirilen virüs bulaştırıldı.

Habere göre normalde güvenlik ver istihbaratların kullandığı virüsü kimin sipariş ettiği ve uygulamaya koyduğu bilinmiyor. Habere göre, Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü sırasında #adaleticinyürü etiketi ile atılan bazı tweetlerin altında, “yürüyüşte ve gösteride son durum” linki ile amaç, linke tıklayan hesapları ele geçirmek ve virüs bulaştırmak olduğu ileri sürülüyor.

Gazetenin haberine ise özetle şu ifadeler kullanıldı:

“Akıllı telefonlar için Alman casus yazılımları görünüşe göre Türkiye’de en büyük muhalefet partisi CHP’ye casusluk yapmak için kullanılıyor. Bu durum, dijital bir sivil haklar grubu olan Access Now’un bir raporunun sonucunda ortaya çıktı. Bağımsız BT güvenlik uzmanları, 32 sayfalık rapordaki önemli mesajları gözden geçirdiler ve onayladılar. Şimdiye kadar patlayıcı yazılımın Türkiye’ye nasıl ulaştığı belli değil.”

İlginizi Çekebilir

Hangi havalimanına kaç eleman alınacak 2019

Havalimanlarına başta güvenlik görevlisi olmak üzere binlerce personel alınacak. Hangi havalimanı kaç personel alacak, aranan …