Ana Sayfa / Manşet / Didem Soydan’a terör soruşturması iddiası

Didem Soydan’a terör soruşturması iddiası

Didem Soydan’a büyük şok iddiası. Ünlü model Didem Soydan sosyal paylaşım sitesindeki bir paylaşımı nedeniyle soruşturmaya tabi tutuldu iddiası var. Haberlere göre Manken Didem Soydan hakkında, ‘terör örgütü propagandası yaptığı’ iddiasıyla soruşturma açıldı. Ancak Model Didem Soydan hakkında “Terör örgütü propagandası yaptığı” iddiasıyla hakkında açılan soruşturmaya takipsizlik kararı verildi.

Didem Soydan’a terör propagandasından soruşturma açıldı ididası bazı internet sitelerinde yer aldı. Ünlü model didem Soydan’ın konuyla ilgili açıklama yapıp yapmayacağı bekleniyor. haberlere ve iddialara göre ise Didem Soydan, sosyal medyada bir terör örgütü mensubu ile annesinin fotoğrafını paylaşmasının ardından, savcılığa şikayet edildi. Ünlü model hakkında, örgüt propagandası yaptığı iddiasıyla soruşturma açıldı.

“SİZDEN ÖZÜR DİLERİM”
Soydan, Cumartesi Anneleri’ne ilişkin olarak kişisel Instagram hesabında bir paylaşım yaptı Ünlü manken, 28 Ağustos 2018 tarihli paylaşımına “Canım anne ve senin gibi değerli anneler: Bu olanlar yüzünden sizden özür dilerim. Açıklama yapmaya, ağır neden ve sebepleri anlatmak bile gereksiz. Fotoğraf yeterli. Bir anne, evladını arıyor. Gözaltına alınmış ve kaybedilmiş evladını. Onların adı benim için sevginin, vazgeçmemenin, yüreğin, analığın sözlük karşılığıdır. Cumartesi anneleri özür diliyorum, bütün bu başınıza gelenler ve gördüğünüz muamele için özür diliyorum. Sizler çöp yığının üzerine düşen çiğ tanelerisiniz. Özür dilerim” notunu düştü.

 

DİDEM SOYDAN’A GÜZEL HABER

idem Soydan hakkında sosyal medya hesabından Cumartesi Anneleri’ne destek verdiği bir paylaşımı gösterilerek şikayet yapılması üzerine hakkında “Terör örgütü propagandası yapmak” suçundan soruşturma başlatıldı.

Soruşturmayı tamamlayan İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, Didem Soydan hakkında “söylenilen sözlerin propaganda kapsamında değerlendirilemeyeceği” gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.

Soydan soruşturma haberinden sonra Twitter hesabından “”Prada takım kurtarır mı? Hani takım elbise giyince mahkemenin dibi düşüyor ya genelde…” yorumunu yapmıştı.

İlginizi Çekebilir

GoT 8. sezon yeniden çekilsin

GoT 8. sezon yeniden çekilsin kampanyası ve ulşaılan imza sayısı. GoT 8. sezon 6. bölüm …