Ana Sayfa / Kadınca / Dilenci kadından 18 bin lira çıktı

Dilenci kadından 18 bin lira çıktı

Bursa son dakika haberleri. Bursa’da çocuklarını dilendiren kadının üzerinden tam 18 bin 205 lira nakit para çıktı. En zengin dilenci kadın. Bursa’da Kültürpark ve yakınındaki trafik ışıklarında 6 çocuğuna dilencilik yaptırdığı belirlenen kadının üzerinden 18 bin 205 lira çıktı. Parayı sayan zabıta ekipleri 18 bin 205 liraya el koyarken, kadın hakkında Kabahatlar Kanunu’ndan işlem yapıldı.

Bursa’da dilenci kadının üzerinden çıkan para şoke etti. Dilencilerin bir günlük hasılatı 10-15 bin lirayı buluyor. 6 çocuğunu dilendiren kadın zengin çıktı. Bir ihbarı değerlendiren Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nın sivil ekipleri, 6 çocuğunu dilendiren ve kendisi de dilencilik yapan Hatice E. isimli kadını takibe aldı. Kültürpark içindeki çay bahçeleri ile İpekiş Trafik Işıkları’nda dilendirilen 6 çocuğun topladıkları paraları 41 yaşındaki Hatice E.’ye verdiği belirlendi.

DİLENCİ KADIN SERVET TAŞIYOR

Kendisi de dilencilik yapan Hatice E. sivil ekipler tarafından Kültürpark’ta gözaltına alındı. Zabıta karakolunda yapılan üst aramasında 18 bin 205 lira 35 kuruş para çıktı. Savcılığın talimatıyla paralara el konulurken, çocuklar ve Hatice E. hakkında yasal işlem başlatıldı.

Hatice E.’ye ise Kabahatlar Kanunu kapsamında cezai işlem uygulandı. Zabıta ekipleri, dilenen kişilerle trafik ışıklarında para toplayan ve halkı rahatsız eden kişilere kesinlikle izin verilmeyeceğini ifade ederken, bu kişilere para verilmemesi gerektiğini belirttiler.

İlginizi Çekebilir

Polis radyosu Murat Kazanasmaz farkı

Murat Kazanasmaz Polis radyosunda hayranlarıyla buluşuyor. Polis Radyosu frekansı genişliyor artık her yerden dinlenebiliyor. 23 …

%d blogcu bunu beğendi: