Ana Sayfa / Kime Ait / Diyanet ek bütçe istedi 2018 için

Diyanet ek bütçe istedi 2018 için

Diyanet’in 2018 bütçesi ve yeni ek ödenek isteği rakamı. Diyanet kaç kişi çalışıyor toplam Diyanet İşleri Başkanlığı kadrosu kaç bin kişi bilgisi. 2018 Diyanet bütçesi yetmedi yeni ödenek istedi. Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl başında kendisine ayrılan ödeneğin büyük bölümünü ilk 6 ayda harcayınca, yılın ikinci yarısı için bütçesini güncelledi. Yıla 7,7 milyarlık ödenekle başlayan Diyanet, altı ay sonunda bütçesini 8.3 milyar olarak güncelledi.

Diyanet’in ek bütçesi ne kadar 2018 bütçesi ne kadar sorusu. Diyanet işleri başkanlığı kaç personel var ve toplam Diyanet personeli imam ve müezzinler dahil. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yılın ilk altı ayındaki gerçekleşmeler ve ikinci dilime ilişkin öngörülerin yer aldığı Mali Durum ve Beklentiler Raporu yayımlandı.
Rapora göre, geçen yılı da ek ödenek alarak 7.3 milyarlık harcama ile tamamlayan Diyanet’e, bu yıl için yüzde 12’lik artışla 7.7 milyarlık bütçe ödeneği ayrıldı.
Ancak altı ayın sonunda 4 milyar lira harcayan kurum, yıl sonu gerçekleşme tahminini 8.3 milyar lira olarak güncellendi.

EN YÜKSEK KALEM PERSONEL MAAŞI
Birgün’den Nurcan Gökdemir’in haberine göre, Ocak-Haziran döneminde bütçesinin yüzde 52’sini harcayan Diyanet’in harcama kalemleri arasında geçen yıla göre en yüksek artış, yıl içinde yapılan özel düzenlemelerle en düşük maaşın 3 bin liraya çıktığı personele yapılan harcamalarda yaşandı.

145 BİN PERSONEL VAR
100 bini imam-müezzin, 20 bini kadrolu Kuran kursu öğretmeni, 20 bini geçici Kuran kursu öğreticisi, 3 bini vaiz ve bin 250’si müftü olmak üzere personel sayısı 144 bin 250’ye ulaşan Diyanet, bu dev kadroya sosyal güvenlik primleri ile birlikte 3.8 milyar TL ödedi.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’nin Venezuela’ya sattığı ürünler

Türkiye Venezuela ihracat ve ithalat bilgisi. Türkiye Venezuela’ya ne kadar ihracat yapıyor ve neler satıyor …