Ana Sayfa / Genel / Dolar 12 Ağustos 7 lirayı geçti

Dolar 12 Ağustos 7 lirayı geçti

Son dolar ne kadar bugün sorusu. 12 Ağustos dolar ve Euro ne kadar oldu dolar 8 liraya doğru gidiyor. TY’nni dolar karşısında erimesi sürüyor. En son dolar rakamları ve Euro fiyatları. Altın, Dolar, Euro son rakamlar 12 Ağustos 2018. Hafta içi rekora doymayan döviz fiyatları merak konusu oldu. Cuma günü Dolar ani yükselişle 6.80’i test etti. Euro ise 7.72 seviyelerine kadar yükseldi. Peki Dolar/TL ve Euro TL ne kadar oldu? İşte 12 Ağustos güncel döviz rakamları…

Dolar en güncel rakamlar Euro ve altın son rakamlar fiyatı. Son dolar fiyatı ve dolardaki artış. Dolar 12 Ağustos haftası 10 lira olur mu sorusu. Dolar kuru, gündemdeki değişimlerle birlikte hafta boyunca olağanüstü dalgalanmalar gösterdi. 10 Ağustos’ta, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “ekonomik savaş” söylemi, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı “ekonomide yeni yaklaşımın” piyasalarca tatmin edici bulunmaması ve ekonomiye güvenin sarsılmasının yanı sıra ABD’nin ek gümrük vergisi açıklamasıyla TL cuma günü dolar karşısında 2001 başından bu yana en sert günlük düşüşünü kaydetti. Euro ve Dolar kuru hafta boyunca yükselişteydi. 12 Ağustos’ta 1 dolar 7.1641 TL’den işlem görürken, Euro ise 7.3242 TL’den işlem görüyor.

DOLAR NEDEN YÜKSELİYOR?

BBC Türkçe’de yer alan habere göre; işlemciler, piyasada hacmin çok yüksek olmadığını ve bu nedenle de en ufak işlemlerin bile büyük dalgalanmalara neden olduğunu söylüyor.

Ayrıca Financial Times gazetesinde dün yer alan bir haber, lira üzerindeki aşağı yönlü baskının daha da artmasına neden oldu. Gazete, Avrupa Merkez Bankası’nın euro bölgesinin en büyük bankaları arasında bulunan BBVA, UniCredit ve BNP Paribas’nın liradaki sert düşüşten etkilenme olasılığının yarattığı riskten kaygı duyduğunu bildirdi.

DOLAR KURUNDA SON DURUM

DOLAR: 7.1641 TL
EURO: 7.3234

“TAHVİLLERDE CİDDİ SATIŞ BASKISI VAR”

Sozcu.com.tr’ye açıklamalarda bulunan Gedik Yatırım Algoritmik İşlemler Müdür Yardımcısı Gizmen Nalbantlı ABD ile ilişkilerin piyasayı belirleyen unsur olduğunu söyledi. Nalbantlı sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada, “ABD ile ilişkilerdeki problem yaptırım uygulanacağı beklentileri ile kurda yeni zirveler görmeye devam ediyoruz. Kurda likidite düşük olduğundan dolayı aşağı yukarı sert hareketler oluyor. Ayrıca uluslararası tahvillerde de ciddi satış baskısı var. Hem Türk bonoları, hem bankaların çıkardığı tahviller ciddi yükseliş halinde.” dedi.

TÜRKİYE’DE YÜKSELEN DOLAR DIŞ BASININ GÜNDEMİNDE

BBC: REKOR KAYIP

Birleşik Krallık’ta kraliyet beratı altında ve devletin parasal desteğiyle yayın yapan BBC, “Türk lirasında rekor değer kaybı” başlığı ile verdi. Türkiye’nin beş yıl önce yatırımcıların dikkatini çektiğini belirten BBC, TL’nin son durumu hakkında yabancı yatırımcıların artık bölgeye eskisi kadar olumlu yaklaşmadığını vurguladı

RUSSIA TODAY: YATIRIMCILAR ENDİŞELİ

Merkezi Rusya’da olan ve devlet desteği ile uluslararası yayın yapan Russia Today yayın kuruluşu ise krizi, “Dow (Dow Jones Borsası Endüstri Endeksi) 200’e düştü, Gelişmekte olan pazarlar çöktü” başlığı ile servis etti. ABD borsasının Türkiye ve ABD arasındaki krizden etkilendiğini belirten yayın, “Wall Street kıyım yapmaktan kaçınamıyor. Yatırımcılar dünya üzerindeki belirsizlik sebebi ile endişeli” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Başakşehir-Galatasaray maçının sonucu ne olur?

Medipol Başakşehir-Galatasaray maçının canlı yayını, Başakşehir Galatasaray maçının sonucu ve kim yendi maç kaç kaç …