Ana Sayfa / Manşet / Dünya’dan Barış Pınarı Harekatı haberleri

Dünya’dan Barış Pınarı Harekatı haberleri

Barış Pınarı Harekatı #BarışPınarıHarekatı na dünya basını nasıl gördü kim hangi manşeti attı bilgisi. 9 Ekim 2019 günü Türkiye, teröre yönelik Suriye’de Barış Pınarı Harekatı’nı başlattı. Türkiye’nin kuzeydoğu Suriye’de terör örgütü PKK’nın uzantısı YPG güçlerine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekâtı dünyanın bir numaralı gündem maddesi haline geldi.

#BarışPınarıHarekatı ile ilgili olarak uluslararası basın nasıl gördü hangi ajans nasıl manşet attı, hangi ülke ne diyor? Dünya Türkiye’nin Barış Pınarı harekatı’na kilitledi tüm başkentlerde gündem Türkiye. Reuters, AFP ve Associated Press gibi uluslararası ajanslar gelişmeleri anbean abonelerine duyururken, İngiliz yayın kuruluşu BBC ve Amerikan Washington Post ve New York Times gazeteleri ile ABD merkezli NBC News ve CNN haber kanalları haberi ‘son dakika’ gelişmesi olarak okurlarına/izleyicilerine duyurdu.

TÜRKLER DEDİĞİNİ YAPIYOR

BBC internet sitesi manşetinden verdiği haberde, harekâtın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından duyurulduğunu belirtirken, Türkiye’nin bölgede YPG güçlerinden arındırılmış bir ‘güvenli bölge’ oluşturmak istediği aktarıldı.

NBC News televizyonunun internet sitesi ise Türkiye’nin Beyaz Saray’ın çekilme kararından üç gün sonra harekâtı başlattığını yazdı.

tsk terörü ezip geçiyor

NBC, Beyaz Saray’ın Ankara Yönetimi tarafından gerçekleştirilen operasyona engel olunmayacağı yolundaki açıklamasının ardından ABD askerlerinin Türkiye sınırından çekildiğini hatırlattı.

CNN International internet sitesi ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tweet’ini aktararak haberi duyurdu.

CNN, operasyonun Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un “Türk ordusunun Özgür Suriye Ordusu ile birlikte Suriye sınırını geçmeye hazır olduğu” yolundaki Twitter mesajından çok kısa süre sonra başladığını yazdı.

İlginizi Çekebilir

Batman Trump’a karşı

Amerika’daki sokak olaylarına Batman da katılıyor. ABD yanıyor. Amerikaa’da siyah-beyaz kavgası şehirlere sıçradı. ABD’de siyahi …

%d blogcu bunu beğendi: