Ana Sayfa / Sağlık / Elektronik sigara yasaklanan ülkeler

Elektronik sigara yasaklanan ülkeler

Gizemli hastalık yayan elektronik sigaralar bazı ülkelerde yasaklanmaya başladı. Hindistan elektronik sigarayı yasakladı. ABD ve Avrupa’da da elektronik sigaranın yasaklanması için hazırlık var. Türkiye elektronik sigarayı yasaklayacak ülkeler arasında gösteriliyor.

Elektronik sigara gizemli hastalık ve haberleri yayılıyor. Hindistan’da elektronik sigaralar yasaklandı. Elektronik sigaralar Türkiye’de de yasaklanma aşamasına gelebilir. ABD ve Avrupa’da gise elektronik sigaraların yol açtığı gizemli hastalığa çare aranıyor. Sigaranın zararsız alternatifi gibi gösterilmeye çalışılan elektronik sigaralarla ilgili tartışmalar sürüyor. ABD’de 6 kişinin ölümüne yol açan elektronik sigaralar Avrupa’nın da gündeminde.
ABD’de elektronik sigaranın yol açtığı “gizemli hastalık” 6 kişinin ölümüne yol açtı,e lektronik sigaraya ilişkin tartışmalar alevlendi.

New York’ta, aromalı elektronik sigara ürünlerinin satışının yasaklanması için girişim başlatıldı.

Konu, İngiltere’nin de gündeminde.

Edinburgh Üniversitesi Halk Sağlığı Enstitüsü görevlisi Prof. Dr. Linda Bauld elektronik sigaraya katılan uyuşturucunun ölümlere yol açtığını söylüyor.

“ABD’de potansiyel olarak elektronik sigara ile bağlantılı ölümler ve birkaç yüz solunum hastalığı vakası bildirilmesi endişe verici. Meslektaşlarımdan edindiğim bilgiye göre; bu vakaların neredeyse tamamı içinde uyuşturucu yağı olan elektronik sigara kullanan kişilerden oluşuyor.”

Bauld, cihaz kullananların nikotin sıvılarına dikkat etmeleri uyarısında bulundu.

Kaynak: TRT Haber

İlginizi Çekebilir

Prof. Emin Darendeliler öldü

Prof. Dr. Emin Dareliler aslen nereli, kim ve neci bilgileri. İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü öğretim …

%d blogcu bunu beğendi: