Ana Sayfa / Yaşam / Emin Pazarcı aslen nereli, yaşı, kim

Emin Pazarcı aslen nereli, yaşı, kim

EMİN PAZARCI memleketi, kaç doğumlu, kariyeri eğitimi ve kimdiri. emin Pazarcı yoğun bakımda aort damarı yırtılmış. Akşam Gazetesi Yazarı Emin Pazarcı hangi kurumlarda gazetelerde çalıştı, nasıl bir gazeteci sorusu. Emin Pazarcı, medya dünyasına ilk olarak Gazi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde eğitime devam ettiği yıllarda giriş yaptı.

Gazeteci Yazar emin Pazarcı Ankara’da hastanede ölüm kalım savaşı veriyor. Peki kimdir Emin Pazarcı nerelidir, kaç yaşındadır ve eğitimi nedir hemen bilgilendirelim. 1980 darbesinin ardından gazeteci Avni Özgürel ile birlikte Yeni Sözcü Dergisi’ni çıkaran ekip içinde yer aldı. Bu dergi, sıkıyönetim komutanlığı tarafından kapatıldı.

Sonraları, Akajans ve Tercüman Gazetesi’nde muhabir olarak görev alan Emin Pazarcı, uzun yıllar siyaseti, ekonomi, diplomasi, parlamento, savaş muhabirliği gibi alanlarda çalışmalarda bulundu. Tercüman Gazetesi’nde haber müdürlüğü ve yazarlık yaptı.

1995 senesinde ise Akşam Gazetesi’nde yazarlık ve Ankara temsilciliği yaptı.

Flash Tv’de Nargile Kahvesi ve Güne Başlarken, Kanal A’da Gündem, TRT’de 9. Senfoni ve İnce Çizgi gibi çeşitli kurumlarda çeşitli programlar hazırladı ve sundu.

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde iki dönem öğretim görevlisi olarak dersler veren Emin Pazarcı’nın “Kurt Bakışı” ve “Gizli Alemler” isimli iki kitabı ve yüzün üzerinde ödülü bulunuyor.

Emin Pazarcı, halen Akşam Gazetesi Ankara Temsilciliği ve köşe yazarlığı görevlerini yürütüyor.

İlginizi Çekebilir

Ev yapımı erişte öldürüyor

Erişte nasıl öldürür, ev yapımı erişte ölümleri ve Çin’de erişte faciası. Çin’de ev yapımı noodle …

%d blogcu bunu beğendi: