Ana Sayfa / Manşet / Erdoğan’ın bedelli açıklaması

Erdoğan’ın bedelli açıklaması

Bedelli askerlik bir iki aya çıkıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bedelli askerlik için bakın hangi aya işaret etti. Bedellide yaş ve ücret belli oluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bedelli askerliği kararname ile erkene çekebiliriz” dedi.

Bedelil askerlik çıkıyor bedelli bekleyenlere yaş ve ücret sürprizi geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan bedelli askerliği öne çekeceklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel‘deki zirvesi dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, bedelli askerlik düzenlemesinin en geç ekim ayına kadar çıkarılabileceğini belirtti.

Bedelli askerlikle ilgili çalışmayı Milli Savunma Bakanlığı’nın yürüttüğünü belirten Erdoğan,” En kötü ihtimalle yeni yasama döneminde açıklamış oluruz” dedi. Yeni yasama yılı başlayana kadar çalışmaların hazırlık safhasının biteceğini de vurgulayan Erdoğan, “Belki Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle çıkarmayı da deneyebiliriz. O zaman daha erkene çekmiş oluruz” ifadelerini kullandı.

Brüksel’de ABD Başkanı Donald Trump ile bir araya gelen Erdoğan’a ABD’nin F-35’ler konusunda Türkiye’ye yaptırım uygulayıp uygulamayacağı da soruldu. Trump’ın Türkiye’ye karşı yaptırımlara karşı olduğunu  belirten Erdoğan, iki ülke arasındaki anlaşmanın uygulanacağını söyledi

 

İlginizi Çekebilir

Rapçı Chris Brown tecavüzden tutuklandı

Paris’te ünlü Amerikalı Rap şarkıcısı Chris Brown tecavüz sundan tutuklandı. Tecavüzle suçlanan şarkıcı ABD’li Rap şarkıcısı …