Ana Sayfa / Manşet / Ermenistan savaş uçağı düşürüldü

Ermenistan savaş uçağı düşürüldü

SU-25 savaş uçağı düşürüldü Azerbaycan ordusu tarafından. Ermenistan savaş uçağı Azerbaycan güçlerince düşürüldü. Ermenistan sivilleri hedef alırken Azerbaycan, savaş kuralları çerçevesinde karşılık veriyor. Ermeniler gibi aşağılık hareketlerde bulunmuyor. Azerbaycan, Ermenistan’a ait SU-25 savaş uçağını düşürdü. Dün gece sivilleri hedef alan Ermenistan saldırıları sonrasında Aliyev, “Cevabımızı savaş meydanında vereceğiz” demişti.

Ermenistan’ait Su-25 savaş uçağı düşürüldü. Azerbaycan7a yönelik hava harekatı için havalanan savaş uçağı imha edildi Azerbaycan ordusu tarafından. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Ermenistan’a ait bir Su-25 savaş uçağı, bugün saat 11.11 sularında, Azerbaycan’a ait hava savunma sistemleri tarafından vurularak düşürüldü.Bölge kaynakları savaş uçağının, Dağlık Karabağ’ın güney kesimindeki Cebrayil ekseninde düşürüldüğünü açıkladı. Öte yandan Azerbaycan ordusu bugün bölgede ilerleme kaydederek Füzuli kentini ve çevresindeki 7 köyü kontrol altına almıştı.

DÜN GECE SİVİLLERE SALDIRMIŞLARDI

Ermenistan ordusu dün gece Azerbaycan’ın Gence ve Mingeçevir kentlerine füze saldırısı gerçekleştirdi. Sivillerin bulunduğu bölgelere atılan füzelerden birinin çok katlı binaya isabet etmesi sonucu 13 Azerbaycanlının hayatını kaybettiği, 45’ten fazla kişinin de yaralandığı kaydedildi.

GENCE’NİN İNTİKAMI ALINIYOR

Cumhurbaşkanı Aliyev’in saldırı sonrasında yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, “Biz onlar gibi sivillere saldırmayacağız. Cevabımızı savaş meydanında vereceğiz” demişti. Aliyev’in açıklamasından sonra 27 senedir işgal altındaki Fuzuli kentinin kurtarıldığı ve Ermenistan’a ait bir savaş uçağının düşürüldüğü bilgisi geldi.

İlginizi Çekebilir

Günlük Türkiye korona tablosu 20 ekim

20 ekim Türkiye günlük korona tablosu. Türkiye günlük vaka sayısı 20 Ekim ve Türkiye’de korona …

%d blogcu bunu beğendi: