Ana Sayfa / Yaşam / Euro 2024 ev sahibi Almanya

Euro 2024 ev sahibi Almanya

Almanya Euro 2024 futbol şampiyonasını düzenleyecek. EURO 204 nerede yapılacak Türkiye mi Almanya mı belli oldu.Türkiye Futbol Federasyonu, EURO 2024’ün yapılacağı ülkenin belirleneceği toplantı öncesinden sunumunu yapıldı. Finale iki aday ülkenin kaldığı 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na hangi ülkenin ev sahipliği yapacağı heyecanla bekleniyor. Basına kapalı yapılan tanıtım videoları ve soru-cevap bölümü sonrasında TSİ 15.45’te düzenlenecek törenle UEFA EURO 2024 ev sahibi federasyonu ilan edecek.

TÜRKİYE EURO 2024 EV SAHİPLİĞİNİ ALABİLDİ Mİ? AVRUPA FUTBOL ŞAMPİYONASI 2024 EURO HANGİ ÜLKEDE YAPILACAK VE MAÇLARIN OYNANACAĞI ŞEHİRLER VE STATLAR BELLİ OLDU. UEFA, Türkiye’nin yanı sıra Almanya’nın aday olduğu 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na (UEFA EURO 2024) ev sahipliği yapacak ülkeyi bugün İsviçre’nin Nyon kentindeki merkezinde düzenlenecek törenle açıklayacak.

Tören öncesinde iki aday ülkenin temsilcileri, UEFA Yönetim Kurulu üyelerinin huzurunda TSİ 14.00’ten itibaren tanıtım videoları ve soru-cevap bölümünün de yer aldığı sunumlarını gerçekleştiriyor.

Türkiye adına sunumu TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in yanı sıra 1. Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu üyesi Servet Yardımcı, Başkanvekili Nihat Özdemir, Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, Genel Sekreter Kadir Kardaş, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Türkiye’nin Adaylık Elçisi Barış Telli ile Beşiktaş Kadın Futbol Takımı futbolcusu Jessica O’Rourke Çarmıklı yapıyor.

Medyaya kapalı olarak gerçekleşecek bu oturumların ardından, UEFA Yönetim Kurulu yapacağı değerlendirme sonrasında TSİ 15.45’te düzenlenecek törenle UEFA EURO 2024 ev sahibi federasyonu ilan edecek.
MUHARREM KASAPOĞLU’NDAN AÇIKLAMA
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) organizasyonunun Türkiye’nin hakkı olduğunu söyledi.

Kasapoğlu, Manisa programı kapsamında Valiliği ziyaret etti. Kapıda milli sporcuların karşıladığı Bakan Kasapoğlu, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in makamında yaptığı açıklamada, kentte bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu, kendisi için anlamlı ve önemli bir gün olduğunu belirtti.

AK Parti hükümetinin 16 yıldır spor, gençlik ve diğer alanlarda Manisa’da gerçekleştirdiği hizmetlerin herkes tarafından bilindiğini kaydeden Kasapoğlu, şöyle konuştu:

“İnşallah hem kendi alanımla alakalı olarak hem diğer kabine üyelerinin alanlarıyla ilgili olarak Manisa’ya dair planlarımız var, hayallerimiz var. Bunları da gerçekleştirmek el birliğiyle tüm Manisa camiası olarak, teşkilatlarımızla, yöneticilerimizle, daha güzel Manisa için, gençliğimizin geleceği, ülkemizin yarınları için çalışacağız.”

“2024 Avrupa Futbol Şampiyonası, bizim hakkımız”
Valilik ziyaretinin ardından Şehitler Ortaokuluna geçen Bakan Kasapoğlu, beden eğitimi dersindeki öğrencilerle bir araya geldi. Kasapoğlu, beden eğitimi öğretmeni Mustafa Yeşil’in atletizm pisti ihtiyacının olduğunu söylemesi üzerine, “Yeter ki ihtiyaç olsun.” dedi.

Öğrencilere spor malzemesi ve kitap dağıtan Kasapoğlu, öğrencilerin bir isteği olması halinde kendilerine mail atabileceğini, telefon edebileceğini kaydetti.
Kasapoğlu, daha sonra esnaf ziyaretinde bulundu.

İkram edilen Manisa kebabından tadan Bakan Kasapoğlu, bir vatandaşın, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası organizasyonunun Türkiye’ye verilip verilmeyeceği sorusu üzerine “Vermeleri lazım çünkü bizim hakkımız ama tabii onlar adaletli davranırlarsa alırız.” açıklamasını yaptı.

İlginizi Çekebilir

Rüyamda yatak görme anlamı

Rüyamda yatak gördüm manası anlamı ve yatak rüyalarının tabir edilmesi. Rüyada yatak görmek, çeşitli anlamlara …

%d blogcu bunu beğendi: