Ana Sayfa / İlginç / Frankel efsane yarış atı

Frankel efsane yarış atı

Çıktığı tüm yarışları kazanan yarış atı Frankel değeri tam 110 milyon euro. Dünyanın en değerli yarış atı İngiliz safkanı. 14 kez çıktığı pistin hepsinde zafer kazanan İngiliz safkan Frankel’in değerinin 110 milyon euro olduğu açıklandı.

Yarış atları içinde bugüne kadar koştuğu tüm yarışları kazanan Frankel isimli İngiliz Safkanı efsane oldu. 20 Ekim 2012’de yarış dünyasının geçilmeyen efsane atı Frankel son kez piste çıktı… Otoriteler tarafından performansına dayalı verilmiş 140 handikap puanı ile gelmiş geçmiş en iyi yarış atı olarak gösterilen Şampiyon Frankel. Koştuğu 14 yarışın hepsini kazanarak o günkü değerini 110 milyon euroya çıkardı. Yarış tarihinin de en pahalı atı, sahibi Suudi Arabistan Prensi Halit Abdullah’a da çok büyük para kazandırdı.

3 milyon sterline yakın yarışlardan kazanan Prens Abdullah, aşılama başına 250 bin sterlin alarak 50 milyon sterlin kazandı. Queen Anne Stakes, Royal Ascot ve St. James’s Palace Stakes gibi yarışlarda efsane olan Frankel’i her gün binlerce kişi İngiltere’deki ahırında ziyaret ediyor.

İlginizi Çekebilir

Ebola Kongo’dan yayılıyor

Ebola salgını yeniden hortladı Afrika’da. Ebola nasıl bir salgın bulaşıcılığı. Demokratik Kongo Cumhuriyeti yetkilileri, ülkenin …

%d blogcu bunu beğendi: