Ana Sayfa / Manşet / Galatasaray CAS davasını kazandı

Galatasaray CAS davasını kazandı

Galatasaray UEFA kupalarından sen edilmeyecek ve CAS davasını kazandı. Galatasaray’ın UEFA Finansal Kontrol Organı Yargı Dairesi tarafından yeniden incelenmek üzere, UEFA Finansal Kontrol Organı Soruşturma Dairesi’ne gönderilmesi kararına karşı CAS’a yaptığı itiraz sonuçlandı. Sonucu, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz canlı yayında açıkladı.

Galatasaray Avrupa kupalarından men edilmeyecek o davayı kazandı. GS Başkanı Mustafa Cengiz’den son dakika açıklamalar. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA ile imzalanan yapılandırma anlaşmasının yeniden incelenmesine itiraz etmek için Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) yaptıkları başvurunun sonucunu açıkladı. Mustafa Cengiz, GSTV canlı yayınında yaptığı açıklamada kararın Galatasaray lehine olduğunu duyurdu.

Mustafa Cengiz, konu ile ilgili şunları söyledi:

“CAS’a itirazımız kabul edildi. Yeniden yargılanma yapılmayacak. Yapılandırma anlaşması devam edecek. Avrupa’dan men cezası almamız söz konusu değil.”

GALATASARAY CAS ‘A BAŞVURMUŞTU

UEFA, Galatasaray Kulübü ile yapılan anlaşmayı UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB) Araştırma Komisyonu’na geri göndererek uzlaşma anlaşmasının tekrar incelenmesine ve soruşturmanın devamına karar vermişti. Galatasaray da konuyu CAS’a taşımıştı.

UEFA İLE NASIL BİR ANLAŞMA YAPILDI?

UEFA, 13 Haziran’da Galatasaray’a Finansal Fair Play (FFP) kuralları kapsamında para ve futbolcu sayısı kısıtlama cezası vermişti. UEFA ile Galatasaray arasında 4 yılı (2018-2019, 2019-2020, 2020-2021 ve 2021-2022 sezonları) kapsayacak şekilde anlaşmanın yapıldığı duyurulmuştu.

İlginizi Çekebilir

Elazığ’da maske takma mecburi oldu

Maske takmanın zorunlu olduğu illerden biri de Elazığ odu. Maskesiz dolaşmanın cezası. Elazığ Valisi Çetin …

%d blogcu bunu beğendi: