Ana Sayfa / Manşet / Geçici ateşkes (Azerbaycan-Ermenistan)

Geçici ateşkes (Azerbaycan-Ermenistan)

AZERBAYCAN ile Ermenistan arasında bu gece yarısından itibaren geçici ateşkes kararı alındı. Ermenistan’ın yine kalleşlik yaparak ateşkesi bozmasından yine kahpece sivilleri vurmasından endişe ediliyor. Azerbaycan ile Ermenistan arasında 18 Ekim yerel saat ile 00.00’dan itibaren geçici insani ateşkesin kabul edildiği açıklandı.

Ermenistan ile Azerbaycan arasında 18 Ekim geçici insani ateşkese varıldı ancak kalleş Ermenilerin yine sivilleri hedef almasından korkuluyor. Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan ile ateşkes kararının alındığını duyurdu. Geçici insani ateşkesin 18 Ekim yerel saatle 00:00’dan itibaren geçerli olacağı kaydedildi.

ATEŞKES NE KADAR SÜRECEK 18 EKİM

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan ile ”Geçici insani ateşkes” yapıldığını duyurdu. Ateşkes, 18 Ekim’de yerel saat ile 00.00’dan itibaren geçerli olacak.Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Azerbaycan Cumhuriyeti ve Ermenistan Cumhuriyeti, 18 Ekim yerel saatle 00.00’dan itibaren geçici insani ateşkesi kabul etti. Bu karar, AGİT Minsk Grubu eşbaşkanlarını temsilen Amerika Birleşik Devletleri, Fransa Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu Başkanlarının 1 Ekim 2020 tarihli AGİT Minsk Grubu eşbaşkanlarının 5 Ekim 2020 tarihli açıklamasına dayanmaktadır. 10 Ekim Moskova bildirisine uygun olarak kabul edildi.” ifadelerine yer verildi.ERMENİSTAN DA ATEŞKESİ DUYURDUErmenistan Dışişleri Bakanlığı da, Erivan ve Bakü’nün bu gece yarısından itibaren ateşkes ilan etme konusunda anlaştıklarını duyurdu.ERMENİSTAN GENCE VE MİNGEÇEVİR’DE SİVİLLERİ HEDEF ALDIAzerbaycan ordusu karşısında ağır kayıplar veren Ermenistan, sivilleri hedef almaya devam ediyor. Ermenistan ordusu, balistik füzelerle yine Azerbaycan’ın Gence ve Mingeçevir kentlerine saldırı düzenledi. Saldırıda 13 sivil hayatını kaybetti, 45’ten fazla sivil yaralandı.

İlginizi Çekebilir

Fransa’yı boykot eden Müslüman ülkeler

Hangi ülkeler Fransa’ya karşı boykot başlattı bilgisi. Müslüman ülkelerden hangileri Fransız ürünlerine karşı boykot başlattı …

%d blogcu bunu beğendi: