Ana Sayfa / Kime Ait / HAK-İŞ’in asgari ücret isteği 2020

HAK-İŞ’in asgari ücret isteği 2020

Bu yıl asgari ücret kaç lira olacak hangi sendika kaç lira istiyor 2020 için asgari ücret bilgisi. HAK-İŞ 2020 için asgari ücret teklifi ne kadar sorusu. HAK-İŞ Konfesderasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı öncesi yaptığı açıklamada, kendi asgari ücret tekliflerinin hazır olduğunu, ancak Türk-İş´ten gelecek rakamları beklediklerini söyledi.

HAK-İŞ 2020 asgari ücret isteği 2020 için ne kadar sorusu. Bu yıl için HAK-İŞ’in istediği asgari ücret tutarı. Balıkesir´in Havran ilçesine bağlı kırsal Kocaseyit mahallesine, Hak-İş ve Hizmet-İş tarafından yaptırılan Kocaseyit İlkokulu’nun açılış törenine Hak-İş Konfesderasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan da katıldı. Tören sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arslan, yarın toplanacak Asgari Ücret Tespit Komisyonu ile ilgili şu bilgileri verdi:

“RAPORLARIMIZ TAMAM”

“Asgari Ücret Tespit Komisyonu mevzuatımıza göre işçi kesimini en büyük Konfederasyon temsil ediyor. Bu sene Türk-İş Genel Başkanının talebi üzerine, Asgari Ücret Tespit Komisyonunda Türk-İş´i temsil eden heyet, geçtiğimiz gün Hak-İş´i ziyaret etti. Kendileriyle bir görüşmemiz oldu. Türk-İş’in rakamları, bizim rakamlarımız ve DİSK´in belirleyeceği rakamlar konusunda ortak bir rakam belirleyebilirsek, önümüzdeki günlerde bunu açıklayacağız. Henüz şu anda görüşmelerin ilk aşamasındayız. Türk-İş´in belirleyeceği, bizim de üzerinde mutabık kalacağımız bir rakamı tespit edersek, bunun arkasında durup ve destek vereceğiz. Hak-İş olarak Türk-İş’ten gelen böyle bir adımın karşısında bizim bir rakam belirlememiz gerçekten bu ortak çalışmaya zarar verir diye düşünüyoruz. Yoksa Hak-İş´in çalışmaları tamam. Raporlarımız tamam. Asgari ücretle ilgili ne beklediğimiz, ne istediğimiz bunun gerekçeleri ile beraber geniş bir raporumuz var. Ancak bu raporu, Türk-İş ile birlikte çalışma kararı çıkınca, kamuoyu ile paylaşmayı şimdilik düşünmüyoruz. Ama önümüzdeki günlerde gelişmelere göre değerlendireceğiz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Hangi bankalar ceza aldı (BDDK)

BDDK’nın ceza kestiği 12 banka hangileri. hangi bankalar BDDK tarafından cezalandırıldı toplam kesilen ceza tutarı. …

%d blogcu bunu beğendi: