Ana Sayfa / Yaşam / Hangi otomotiv bayinin servis müdürü öldü

Hangi otomotiv bayinin servis müdürü öldü

İstanbul’da hangi otomotiv bayisinin servis müdürü koronavirüsden öldü, bayinin sahibinin durumu ne? Otomotiv sektörünün korktuğu başına geldi. İstanbul’da büyük bir otomotiv bayisinin servis müdürü corona virüsünden dolayı vefat ederken, tüm çalışanlar karantinaya alındı. Bayi, vefat eden çalışanlarının anısına hürmeten perşembe gününe kadar kapanırken, sahibinin ise hastanede tedavisinin devam ettiği bilgisi paylaşıldı. Diğer taraftan yine İstanbul’da başka bir büyük bayinin 7 çalışanının corona virüsü testi sonucunun pozitif çıktığı belirtildi.

İstanbul’da koronavirüs görülen otomotiv bayisi hangisi, ölen servis müdürü kim bilgisi. Özellikle satış sonrasında hizmete devam bayilerin durumuna ilişkin kısa süre içinde önlem alınması gerekiyor.

Aksi takdirde gün içinde yüzlerce kişinin giriş çıktığı bayi ve servislerde hem vaka hem vefat haberleri artabilir.

BAŞKAN KAPANSIN DEMİŞTİ

İşte bu riski gören Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, geçen hafta yaptığı açıklamada şunları belirtmişti:

* Hem Avrupa hem Türkiye’de üretimler tamamen durduğu için 1 Nisan’dan itibaren araç gelmeyecek.

* Bu durumda ne ne araç satılacak, ne vergi ödenecek, ne başka bir şey yapılabilecek.

* Bu yüzden tüm bayiler en az 10 gün kapatıp, tüm çalışanlarını eve gönderebilir.

* Tabiî ki servislerde randevulu sistem devam eder ama en azından bayi çalışanları ve aileleri 10 gün riske girmeden evinde oturur.

* Bu tabi benim gönlümden geçen.

Türkiye’de 70 binden fazla kişinin çalıştığı 1000’in üzerinde yetkili satıcı bulunuyor.

Şahsuvaroğlu’nun açıklaması sonrası, bayilerde kapatma konusunda girişim olmayınca faaliyetler devam etti. Ama bunun acı sonuçları dünden itibaren ortaya çıkmaya başladı.

Bu yüzden hayatlarından ve ailelerini riske atmaktan endişe eden bayi çalışanları yetkililerin bir an önce bu konuda önlem alması gerektiği konusunda uyarıda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Rüyamda yatak görme anlamı

Rüyamda yatak gördüm manası anlamı ve yatak rüyalarının tabir edilmesi. Rüyada yatak görmek, çeşitli anlamlara …

%d blogcu bunu beğendi: