Ana Sayfa / Kadınca / Hemşire Yasemin Çolak öldü

Hemşire Yasemin Çolak öldü

Yasemin Çolak lösemiyi yendi ancak korona onu hayattan kopardı. henüz 28 yaşındaki hemşire Yasemin Çolak koronavirüs nedeniyle vefat etti. Batman’ın Sason ilçesinde Aile Sağlık Merkezi’nde hemşire olarak görev yapan ve bir süre önce lösemiyle mücadelesini kazanan 28 yaşındaki Yasemin Çolak yakalandığı coronadan yaşamını yitirdi.

Batman Sason’da 28 yaşındaki Yasemin Çolak hayatını kaybetti korona nedeniyle. Corona virüsü salgını, genç bir sağlık emekçisini daha aramızdan aldı. Batman’ın Sason ilçesinde 3 yıldır Sason Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışan 28 yaşındaki Yasemin Çolak, corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

Bir süredir savaştığı lösemiyi atlatan Çolak, 15 gündür yakalandığı corona nedeniyle Ankara’da tedavi görüyordu. Genç hemşire coronayla mücadeleyi dün gece kaybetti.

“SAĞLIK CAMİAMIZA BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM”

Genç hemşirenin yaşamını yitirmesi sonrasında açıklama yapan Batman Sağlık İl Müdürü Dr. Hakan Pamukçu, “Sason halkına yıllarca hizmet verip, herkesin gönlünde yer eden, Lösemi hastalığı tedavisini şifayla bitiren hemşire kardeşimiz Yasemin Çolak’ı ne yazık ki Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle kaybettik. Eşine, çocuklarına ve tüm sağlık camiamıza baş sağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Dilek İmamoğlu’ndan korona açıklaması

Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu eşinin ve ailesinin son sağlık durumun açıkladı. Ekrem İmamoğlu’nun hastanedeki …

%d blogcu bunu beğendi: