Ana Sayfa / Kime Ait / İlbak holdnig, Bilgi Üniversitesi’ni satın aldı

İlbak holdnig, Bilgi Üniversitesi’ni satın aldı

Bilgi Üniversitesi kime ait, sahipleri ve kuruluş hikayesi. İlbak Holding kime ait, neciler ve sektörleri. Üniversitesi olan holdingler ve kuruluşlar. Türkiye’nin önde gelen özel üniversitelerinden Bilgi Üniversitesi, İlbak Holding’e satıldı. İlbak Holding ile 6 aydır süren görüşmelerde son imzaların Londra’da atıldığı öğrenildi. Ancam İlbak Holding’ten bir açıklama geldi.

Bilgi Üniversitesini satın alan holding İlbak holding kimin, kime ait sahipleri. ABD’li Laureate International Universitiesİ’nin sahibi olduğu Bilgi Üniversitesi’nin satışıyla ilgili görüşmelerde, dün akşam son aşamaya gelindi. İlbak Holding ile 6 aydır süren görüşmelerde son imzaların Londra’da atıldığı öğrenildi. Satış rakamına ilişkin henüz bilgi verilmezken, çoğunluk hissenin İlbak Holding’e geçtiği kaydedildi.

Mustafa İlbak ve Murat İlbak’ın başında bulundukları holding, açık hava reklamcılığı alanında öne çıkıyor.

İLKBAK HOLDİNG’TEN AÇIKLAMA

Demirören Haber Ajansı’ndan dün servis edilen bir haberde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin çoğunluk hisselerinin İlbak Holding’e satıldığı iddia edilmişti.

İLBAK: HENÜZ TAMAMLANMADI

ABD’li Laureate International’ın sahibi olduğu İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin satış sürecine ilişkin İlbak Holding’den sozcu.com.tr’ye bir açıklama yapıldı. İlbak Holding’den sozcu.com.tr’ye yapılan açıklamada, “Henüz satış süreci ile ilgili tamamlanmış bir şey yok” denildi. Bu açıklama ile holding okula olan ilgisini de teyit etmiş oldu.

Mustafa İlbak ve Murat İlbak’ın başında bulundukları holding, açık hava reklamcılığı alanında öne çıkıyor.

İlbak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İlbak (solda)

BİLGİ ÜNİVERSİTESİ: AÇIKLAMA YOK

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden sozcu.com.tr’ye verilen bilgide ise satış süreciyle ilgili olarak bir açıklama yapılmayacağı ifade edildi.

CAN HOLDİNG DE İLGİLENİYORDU

AYDIN DOĞAN İDDİASI

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin iş adamı Aydın Doğan’ın satın almak için görüşmeler yaptığı iddiaları ortaya atılmış. Taraflar resmi bir açıklama yapmamıştı.

NE ZAMAN KURULDU?

İstanbul Bilgi Üniversitesi, 7 Haziran 1996 tarihinde kuruldu. Okul 2010 yılında Laurate International üniversiteler ağı tarafından satın alındı.

İlginizi Çekebilir

Whatsapp açık nasıl belli olur

Whatsapp güvenlik açığı Türkiye’de kimleri etkiliyor. Whatsapp açığı nasıl belli olur nasıl anlarız ve bakanlık …