Ana Sayfa / Kime Ait / iPhone acil yazılım güncellemesi

iPhone acil yazılım güncellemesi

iPhone telefonlar için alarm. Apple, iPhone telefonlar için acil yazılım güncellemesi yapılmasını istedi. iPhone’da açık korkutuyor. Teknoloji devi Apple, iPhone telefonlar için ‘acil’ bir güncelleme yayınladı.

iPhone güvenlik açığı ve acil yazılım güncellemesi yolu. Apple, iPhone sahiplerini uyardı acil güncelleme yapın dedi. Apple kritik bir güvenlik zafiyetine yanıt vermek üzere iPhone’ların yazılımını ‘acil’ olarak güncelledi. CNN’in haberine göre; bağımsız araştırmacılar, söz konusu güvenlik açığının Suudi bir aktivisti gözetlemek için kullanıldığını açıkladı.

Toronto Üniversitesi Citizen Laboratuvarı’ndan araştırmacılar, yazılımın şubat ayından beri kullanıldığını belirtti.  Bu açık üzerinden İsrailli NSO Group tarafından üretilen ve birçok ülkede gazetecilerin ve hak savunucularının izlenmesi için kullanıldığı ortaya çıkan Pegasus yazılımı bir Suudi aktivistin telefonuna yerleştirildi.

Araştırmacılar, Apple’ın pazartesi günü yayınladığı acil güncellemede, bilgisayar korsanlarının herhangi bir bağlantıya tıklamadan kullanıcının telefonuna sızmasına izin veren iMessage yazılımındaki açıklığı kapattıklarını söyledi. Citizen Lab, Suudi aktivistin anonim kalmayı tercih ettiğini söyledi.

İlginizi Çekebilir

Konut satışı düştü

Ev satışları bıçak gibi kesildi, konut sektörü can çekişiyor. inşaat maliyetlerinin artması, yeni konut üretilememesi …

%d blogcu bunu beğendi: