Ana Sayfa / Yaşam / İskender Evrenesoğlu öldü

İskender Evrenesoğlu öldü

Sahte peygamberin Amerika7Da ölümü. Mihr kurucusu İskender Evrenesoğlu Amerika’da yaşamını yitirdi. Bir dönem kendinden söz ettiren sahte Peygamber İskender Evrenesoğlu, uzun yıllardır yaşadığı ABD’nin Virginia Eyaleti Norfolk kentinde öldü. İmam İskender mihr) öldü.

İmam İskender Mihr olarak da bilinen sahte peygamber (kimilerine göre şarlatan) İskender Evrenesoğlu yaşadığı ABD’de yaşamını yitirdi. Birçok internet sitesi sahte peygamberin ölümünü haber olarak gördü. Turgut Özal döneminde 1986’da Devlet Planlama Teşkilatında uzman olarak çalışan Sahtekar Peygamber İskender Evrenesoğlu, kendisine vahiy geldiğini ve “Risalet Nurları” isimli kitabın Allah tarafından yazdırıldığını iddia etmesiyle tanındı.

İSKENDER EVRENESOĞLU, FETHULLAH GÜLEN GİBİ AMERİKA KORUMASINDAYDI

Evrenesoğlu, FETÖ gibi 90’lı yılların sonunda ABD’ye göç ettikten sonra vakıflar kurdu, televizyon ve çeşitli yayınlarla Türkiye’de irticai faaliyetlerine devam etti,

Geçen yıl mahkeme tarafından kapatılan Medeniyet, İrfan, Hayır, Refah Vakfı’nın (MİHR) kurucusu olan Evrenesoğlu’nun Kur’an-ı Kerim meali ve tefsir yayını yapan internet siteleri de Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu’nca sakıncalı olduğu gerekçesiyle kısa süre önce kapatıldı.
EVRENESOĞLU, AİHM BAŞVURDU ANCAK REDDEDİLDİ.
MİHR Tarikatı’nın kurucusu Evrenosoğlu, 1998 yılında, İstanbul’da Harp Akademileri Komutanlığınca yayınlanan ‘Türkiye’de İrtica Hareketleri Ve Terörizmin İlişkileri’ adlı kitapta yeralmıştı.

Evrenesoğlu’nun cenazesinin Türkiye’ye gönderileceği bildirildi.

İlginizi Çekebilir

Şef Sinan Büdeyri nereli,yaşı

Sinan Büdeyri aslen nereli kaç doğumlu ve neci bilgileri. Sinan Büdeyri 1984 yılında Gaziantep’de doğdu. …

%d blogcu bunu beğendi: