Ana Sayfa / Sağlık / Ispanak zehirlemesi nasıl anlaşılır

Ispanak zehirlemesi nasıl anlaşılır

Bir kişi ıspanaktan zehirlendiğini nasıl anlar ve ıspanak zehirlenmesinde neler olur ölümcül mü ve tüm merak edilenler. Tekirdağ’da da 22 kişi ıspanaktan zehirlendi ancak bu ıspanağın içine karışmış olan ve aynı ıspanağa benzeyen zehirli otlardan olma ihtimali de çok yüksek. İstanbul’da 44 kişinin ıspanak yedikten sonra hastanelik olmasının yankıları sürürken bir zehirlenme vakası daha Tekirdağ’da yaşandı. 

Tekirdağ’da ıspanak zehirlenmesi ve ıspanaklar gerçekten zehirli mi sorusu. Ispanaga aynen benzeyen zehirli otları anlama. Ispanak mı zehirliyor yoksa ıspanağın içine karışan zehirli otlar mı?

Çerkezköy ilçesinde faaliyet gösteren bir fabrikada gece vardiyasında çıkan ıspanak yemeğinden yiyen 20 kişi mide bulantısı, baş dönmesi ve kusma şikayetiyle Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

GEÇİCİ HAFIZA KAYBI YAŞADI

Ardından da Süleymanpaşa ilçesinde 2 kişi aynı şikayetlerle Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastaneye kaldırılanlardan birinin Süleymanpaşa Sağlık Hak-Sen İlçe Başkanı Selim Kafadar olduğu öğrenildi. Kafadar’ın geçici hafıza kaybı yaşadığı ve tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama açıklama yapan Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Cengiz Becerir, ıspanak yedikten sonra rahatsızlanan 22 kişinin hastanelerde tedavi gördüğünü bildirdi.

İlginizi Çekebilir

Prof. Emin Darendeliler öldü

Prof. Dr. Emin Dareliler aslen nereli, kim ve neci bilgileri. İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü öğretim …

%d blogcu bunu beğendi: