Ana Sayfa / Yaşam / İstanbul 16-17 Mart hava durumu

İstanbul 16-17 Mart hava durumu

İstanbul bu hafta sonu hava nasıl açık mı, yağmurlu mu sorusu. 16 Mart İstanbul hava ve 17 Mart pazar İstanbul hava durumu. Büyük şehirler son hava tahmini hafta sonu için.Yağmurlu ve serin bir haftanın ardından hafta sonu hava nasıl olacak sorusu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Birkaç gündür yurdun batısında süren sağanaklar bugün Türkiye’nin güneydoğusuna kaydı. İşte son dakika tahminlerine göre hava durumu detayları…

Son hava tahmini hafta sonu için Türkiye geneli ve İstanbul hava tahmini. 16 Mart cumartesi İstanbul hava açık mı sorusu. Pazar 17 Mart İstanbul hava nasıl olacak bilgisi. Hava durumuna dair son dakika tahminleri yayınlandı ve hafta sonu hava nasıl olacak sorusu cevap buldu. Meteoroloji’nin yayınladığı raporlara göre bugün batıda ara veren yağışlar yarın tekrar yurdun hemen hemen tamamını saracak. İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı hava durumu tahminleri…

DOĞUYA YOĞUN KAR VE ÇIĞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin genelinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Afyonkarahisar, Rize, Artvin ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu’da yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun doğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların; öğle saatlerinde Şırnak çevrelerinde kuvvetli yağmur, Şırnak’ın doğusu ve Hakkâri çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur, yüksek kesimlerinde (2000 m ve üzeri) yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara Bölgesi ile iç kesimlerde sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Hava sıcaklığının doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

ŞIRNAK İÇİN UYARI GELDİ

Yağışların öğle saatlerinden sonra Şırnak çevrelerinde kuvvetli yağmur, Şırnak’ın doğusu (Beytüşebab ve Uludere) ile Hakkari çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve zamanla kar, yüksek kesimlerinde (2000 m ve üzeri) yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ulaşımda aksamalar, çığ tehlikesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

Survivor dün gece elenen Atakan oldu 15 Mayıs

Survivor 2019 elenen yarışmacı Atakan, Emre ve Yusuf’dan hangisi oldu bilgisi. Dün gece Survivor 2019’da …