Ana Sayfa / Kime Ait / İstanbul’da Çinli bankanın satın aldığı bina

İstanbul’da Çinli bankanın satın aldığı bina

Zincirlikuyu’da Çinli bir banka tam 594 milyon dolara yeni bir bina aldı. Çinli bankanın aldığı İstanbul’daki gökdelen.Dünyanın en büyük bankalarından Çinli ICBC Bankası, Zincirlikuyu’da yer alan 235 bin metrekare inşaat alanlı İstanbul Tower 205 projesini 594 milyon dolara satın aldı.

İstanbul Tower 205 binasını Çinli bir banka satın aldı. İstanbul’un iş ve finans merkezi Levent’te inşa edilen İstanbul Tower 205 satıldı.

ZİNCİR YAPI KİME AİT

Yeşil GYO bir süredir kulislerde dolaşan bilgiyi teyit etti ve varılan anlaşmayı Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda duyurdu.

Konu hakkında yapılan açıklama şöyle;

“Yeşil GYO’nun yüzde 25 oranında iştirak etmiş olduğu Zincir Yapı A.Ş.’nin gerçekleştirdiği Zincirlikuyu, Büyükdere Caddesi’nde yer alan 235 bin metrekare inşaat alanlı İstanbul Tower 205 Projesi ile ilgili olarak yatırımcılarımızdan gelen bilgi talepleri ve bazı internet sitelerinde yer alan spekülatif haberlerin önüne geçmek adına Zincir Yapı A.Ş.’nin tarafımıza iletmiş olduğu üzere; ICBC Bankası, ICBC Turkey Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin, İstanbul Tower 205’i 594 milyon dolar (550 milyon dolar + KDV) bedel ile alım teklifinin Zincir Yapı’ya tebliğ edilmiş olduğunu ve Arsa Sahibi ile Zincir Yapı’nın da bu teklifi kabul ettiğini yatırımcılarımıza ve kamuoyuna saygıyla sunarız.”

Zincir Yapı’nın ortakları arasında Yeşil GYO’nun yanı sıra Doğa Koleji’nin de sahibi olan Metal Yapı Konut bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Hangi bankalar ceza aldı (BDDK)

BDDK’nın ceza kestiği 12 banka hangileri. hangi bankalar BDDK tarafından cezalandırıldı toplam kesilen ceza tutarı. …

%d blogcu bunu beğendi: