Ana Sayfa / Kahince / İyi Parti kaç belediye kazandı 31 Mart seçimleri

İyi Parti kaç belediye kazandı 31 Mart seçimleri

Meral Akşener’in partisi İYİ Parti CHP ile yaptığı Millet İttifakı kapsamında hiçbir belediye başkanlığı kazanamadı. 31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti il bazında belediye başkanlığı kazanamadı. 

31 Mart Yerel Seçimlerinde İYİ Parti kaç belediye kazandı yüzde kaç oy aldı soruları. Millet İttifakı kapsamında seçime giren İYİ Parti hiçbir yerde belediye başkanlığı kazanamadı. Meral Akşener’in yerel seçimlerle ilgili açıklama yapması bekleniyor.

İYİ PARTİ NERELERDE KAYBETTİ

31 Mart yerel seçimlerinin ititfaklar bazında tek kaybeden partisi İYİ Parti olarak görünüyor. CHP ile birçok ilde aday çıkaran İYİ Parti hiçbir ili kazanamadı yerel seçimler 2019’da.  İYİ Parti, Millet İttifakı olarak girdiği ve adayının yarıştığı 22 ilin hiçbirinden sandıktan çıkamadı.
CHP ve İYİ Parti, 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde 23’ü büyükşehir toplam 51 ilde Millet İttifakı kurdu. Bu ittifak çerçevesinde İYİ Parti 10 büyükşehir ve 12 il belediyesinde, CHP ise 13 büyükşehir belediyesi ve 16 il belediyesinde seçime girdi.

İYİ Parti adayları, Balıkesir, Denizli, Gaziantep, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Trabzon ve Samsun büyükşehirleri ile Afyonkarahisar, Aksaray, Düzce, Elazığ, Isparta, Karabük, Kilis, Kırıkkale, Nevşehir, Osmaniye, Tokat ve Yozgat il belediyelerinde yarıştı.

Saat 03.00 itibarıyla resmi olmayan sonuçlara göre İYİ Parti, bu belediyeler arasından hiçbirinde başarı sağlayamadı.

İlginizi Çekebilir

Kampüsünde sigara yasaklanan üniversite

Sigara Necmettin Erbakan Üniversitesi kampüsünde yasaklanıyor. Dumansız hava sahası genişliyor. Konya’da üniversite tüm kampüste sigara …

%d blogcu bunu beğendi: