Ana Sayfa / Sağlık / Kaktüs meyvesi neye iyi gelir

Kaktüs meyvesi neye iyi gelir

Kaktüs meyvesi diğer adları ve kaktüs meyvesi neye iyi gelir neye faydası var ve erkekler için kaktüs meyvesi güç arttırıcı afrodizyak olarak kullanılıyor. kaktüs meyvesi dikenli yemiş , hint inciri ve frenk yemişi olarak da satılıyor.

Kaktüs meyvesinin tadı neye benziyor nasıl yenir ve nelere faydalı neye iyi gelir artık daha sık soruluyor. Sağlık açısından meyvelerin önemi biliniyor. Hint inciri ya da Frenk yemii  olarak da isimlendirilen kaktüs meyvesi başta cinsel güç arttırıcı afrodizyak olarak biliniyor ve hem erkekler hem de kadınlar için vitamin deposu sağlık kaynağı. Son zamanlarda artık pazar tezgahlarında da görmeye alışık olduğumuz ve İbn-i Sina’ya göre meyvelerin en faydalısı olarak tanımlanan kaktüs meyvesi, birçok sağlık sorununa kalkan oluyor.
Dikenli incir, Hint inciri, Frenk yemişi gibi isimlerle de anılan kaktüs meyvesi, Türkiye’de Akdeniz ve Ege bölgesinde yetişen şifa deposu bir bitki. İşte İbn-i Sina’nın en sağlıklı meyve olarak tanımladığı kaktüs meyvesinin saymakla bitmeyen faydaları..
İçeriğinde barındırdığı C vitamini sayesinde güçlü bir antioksidan kaynağı.
Kırışıklar ile savaşmada oldukça etkili.
Göz altı şişliklerinden kurtulmak isteyenler için başvurulabilecek ilk bitki.
Afrodizyak etkisi olan meyve, zaman zaman cinsel gücü arttıran ilaç olarak da kullanılıyor.
Günde 2-3 adet tüketildiğinde bağırsak fonksiyonlarını düzenliyor.
Yorgunluğu ve halsizliği ortadan kaldırıyor.

İlginizi Çekebilir

Prof. Emin Darendeliler öldü

Prof. Dr. Emin Dareliler aslen nereli, kim ve neci bilgileri. İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü öğretim …

%d blogcu bunu beğendi: