Ana Sayfa / İlginç / Kıyamet günü uçağı özellikleri

Kıyamet günü uçağı özellikleri

ABD’nin nükleer patlamadan bile etkilemeyen ve kıyamet günü uçağı olarak bilinen uçağın özellikleri, menzili ve havada kalma süresi. Dünya çapında askeri uçuşları görüntüleyen ‘CivMilAir’ sitesi, ABD’nin ‘kıyamet günü’ uçağı olarak bilinen E-4B Nightwatch uçağını havalandırdığını bildirdi. Sitedeki haritadan uçağın Indiana eyaletinin hava sahasında bulunduğu görülüyor.

ABD’nin gece nöbeti uçağı özellikleri. Amerika’da Kıyamet günü uçağı olarak bilinen uçağın teknik özellikleri ve kimleri taşıyor bilgisi. Suriye savaşı öncesi ABD, özel uçağı olan gece nöbeti uçağını havalandırdı. Sputnik’te yer alan habere göre E-4B Nightwatch (Gece Nöbeti) uçağı, ABD Hava Kuvvetleri’nin hizmetindeki Boeing 747-200 uçaklarının, olası bir nükleer saldırı durumunda komuta merkezi olarak kullanılmak üzere tasarlanmış ve donatılmış versiyonu.

GECE NÖBETİ UÇAĞI TEKNİK BİLGİLERİ

E-4B Nightwatch, yakıt takviyesi alarak tam 1 hafta boyunca havada kalabiliyor. E-4B’nin üzerinde kurulan ekipmansa nükleer patlamanın zarar verici faktörlerinden korunmuş durumda.

Uçağın niçin havalandığı konusunda hala açıklayıcı bir bilgi verilmedi. Bu uçakların bazı yurtdışı seyahatlerde ABD Başkanı’na eşlik ettiği biliniyor.

İlginizi Çekebilir

Meltem Cumbul Belediye Başkan adayı oluyor

Şişli Belediye Başkan adayı Meltem Cumbul oluyor CHP-İyi Parti’nin adayı olarak iddiası. CHP, Şişli Belediye …