Ana Sayfa / İlginç / Kızın vücudu iğne üretiyor

Kızın vücudu iğne üretiyor

Vücudundan iğne çıkan kız. Bu kızın vücudu iğne üretiyor. Amasya’da kaşıntı şikayetiyle hastaneye giden kızın bacağından 35 iğne çıkarılmıştı. 8 yıl sonra aynı şoku yaşayan kızın bu kez kolunda çok sayıda iğne ortaya çıkınca doktor, metabolik hastalık olduğunu belirtti.

Vücudu iğne üretin kız şaşkınlığı. Dünyanın en ilginç hastalıkları. Amasya’nın Merzifon ilçesinde 8 yıl önce vücudunda iğne şeklinde metal cisimler çıkan genç kız, aynı şoku yeniden yaşadı. 8 yıl önce kaşıntı sorunuyla gittiği hastanede vücudundan 35 iğne çıkarılan kız bu kez sol kolundaki iğnelerden şikayetçi.

KAŞINTI İÇİN GİTTİ, VÜCUDUNDA İĞNELER OLDUĞUNU ÖĞRENDİ

Sol bacağında kaşıntılara yol açan kızarıklığın tedavisi için gittiği İstanbul’da doktorların ayağında çok sayıda metal iğne şeklinde cisimlerin olduğunu söylemesi üzerine şok yaşayan Sevda Topkök, ameliyatın ardından memleketine döndü.
8 YIL ÖNCE 35 İĞNE ÇIKARILMIŞ

Yaşadıklarını tam unutmak üzereyken benzer kızarıklıkları bu defa 8 yıl sonra sol kolunda gözlemleyen genç kızın başvurduğu Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesinde çekilen röntgeninde iğne şeklindeki metal cisimlere rastlandı.
Bileğindeki 4 cismin çıkartılması için il merkezine de yönlendirildikten sonra kolunda 4 cisim daha saptanan 24 yaşındaki Topkök, “8 yıl önce bacağımdan 35 tane iğne çıktı. Doktorlar ameliyatla iğneleri almıştı.
İĞNELER, BU KEZ KOLUNDA ORTAYA ÇIKTI

Aradan 8 yıl geçtikten sonra kolumda morluklar oldu. Doktora gittik. ‘Ezilme var’ dedi. Bir ay sargıda kaldı. Ağrılar sürünce iğne olduğu anlaşıldı” dedi.
4 çocuğu olan baba İsmail Topkök de 8 yıl önceki ameliyatta çıkan 35 cisimden 4’ünün dikiş iğnesi kadar olduğunu vurgulayarak şimdi de yine aynı acıları çekeceğinden endişe duyduğu kızına yardım edilmesini istedi.
DOKTOR: MUHTEMELEN METABOLİK HASTALIK

Ortopedi servisine başvuran Sevda Topkök’ün çekilen röntgen görüntülerinde kolunda cisimlere rastlandığını doğrulayıp hastalarını üniversite hastanesindeki uzmanlara yönlendireceklerine değinen Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Selçuk Sezikli de “Bu nadir görülen bir durum. Vücutta muhtemelen metabolik bir hastalık araştırması gerekebilir” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

Hilmi Güler AKP oRdu Belediye Başkan adayı

Hilmi Gümler Ordu’da AK Partinin belediye başkan adayı oldu. Ordu ve İlçeleri AK Prati ve …