Ana Sayfa / Manşet / Köprü Otoyol 2020 dinamik fiyat projeleri

Köprü Otoyol 2020 dinamik fiyat projeleri

Köprü ve otoyollarda dönem dönem fiyatlar indirilecek bu da geçişlerin az olduğu zamanlarda gerçekleşecek. 2020 köprü ve otoyol fiyatlarına artık dinamik fiyat dönemi gelecek., 2020 Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda yer alan bilgilere göre köprü ve otoyollarda dinamik fiyat sistemi için çalışma başlatılacak. Çalışma ile köprü ve otoyollarda yoğunluğun az olduğu dönemde fiyatların da düşürülmesi hedefleniyor.

2020 Köprü ve Otoyol geçiş ücretleri zamlı mı olacak yoksa köprü ve otoyol geçişlerine indirim mi gelecek merak ediliyor. 2020 yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda köprü ve otoyol fiyatlarına ilişkin düzenlemeler dikkat çekti. Buna göre köprü ve otoyollardan daha az sürücünün geçtiği dönemlerde kullanılacak özel yazılım sayesinde vatandaşın daha ucuza geçmesi için çalışma yapılacak.

Yani örneğin bayramlarda yoğun olan Osmangazi Köprüsü’nün fiyatı söz konusu dönemlerde mevcut seviyesinde kalacak. Fakat bayramdan sonra köprüde yoğunluk azalınca köprünün geçiş ücreti de ucuzlayacak.

Şu an Osmangazi Köprüsü’nü kullanmak isteyen bir otomobil yoğun dönem olup olmaması fark etmeksizin 103 TL ödüyor.

Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nın 242. sayfasında köprü ve otoyollara ilişkin dinamik fiyat sorgulaması sistemi için çalışmalar yapılacağı ifade ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Uçaklara nasıl binilecek

THY uçaklarına nasıl binilecek yeni THY kuralları ne uçak yolcuları uçaklara nasıl alınacak bilgisi. Haziran …

%d blogcu bunu beğendi: