Ana Sayfa / Kime Ait / Küçükbaş kurban fiyatı 2018

Küçükbaş kurban fiyatı 2018

İstanbul’da küçükbaş kurban fiyatları 2018. 21 Ağustos kurban bayramı ve kurbanlık fiyatları 2018. Kurban Bayramı bu sene 21 Ağustos’ta başlayacak. Kurban keserek Allah’a yakınlaşmak ve fakir insanlara yardım etmek isteyenler 2018 kurbanlık fiyatlarını internet üzerinden araştırıyor. Kurbanlıklar pazarlara inmeye başladı. Satıcılar hazırlıklarını sürdürürken vatandaşlar merak ediyor: 2018 Kurbanlık fiyatları ne kadar?

İllere göre 2018 kurban bayramı küçük ve büyükbaş kurbanlık fiyatları merak ediliyor. İstanbul’da küçükbaş kurbanlık fiyatları geçen yıla göre zamlanmış durumda.

2018’de kurbanlık fiyatları ne kadar olacak? Kars Hayvan Pazarı’nda alıcılarını bekleyen kurbanlık fiyatları geçen yılla hemen hemen aynı. Girdi fiyatlarının arttığını ifade eden üreticiler, kurban fiyatlarının ise geçen yılla aynı olduğunu belirttiler. Kars-Ardahan Karayolu Vali Hüseyin Atak Bulvarı’nda bulunan Hayvan Pazarı’na ilçelerden kurbanlıklar getirilmeye başladı. Pazardaki yerlerini alan üreticiler kurban satışlarından memnun değil. Üreticiler, pazara getirdikleri hayvanlarını satmadan tekrar geri götürüyor.

2018 KURBANLIK FİYATLARI NE KADAR?

Kars Hayvan Pazarı’nda satışı sunulan hayvanların fiyatlarının 7 bin ile 12 bin lira arasında değiştiğini belirten Resul Morkoç, “Kurbanlık satışları şuanda iyi gidiyor. Hayvan fiyatları da geçen seneye göre normaldir. Aşırı ne pahalıdır, ne de ucuzdur. İl olarak malımızda kurbanlığı müsaittir. 81 ile yetecek kurbanlık hayvanlarımız var. Sevkiyata hazırdır. Fiyatlar boğa olarak 7 ile 12 bin lira arası, tosun olarak 7 ile 10 bin lira arasında şuanda satılıyor” dedi.

İlginizi Çekebilir

Hangi havalimanına kaç eleman alınacak 2019

Havalimanlarına başta güvenlik görevlisi olmak üzere binlerce personel alınacak. Hangi havalimanı kaç personel alacak, aranan …