Ana Sayfa / Kime Ait / KYK 2019 burs ve kredi sonuçları

KYK 2019 burs ve kredi sonuçları

KYK burs sonuçları 2019 açıklandı. KYK bursu ne zaman ödeniyor ayın kaçında ödeniyor bilgileri. “KYK burs başvuru sonuçları açıklandı mı?” sorusunun yanıtı merak edilirken, öğrencilerin bekleyişini sona erdi. Ekim ayında başvuru işlemleri alınan KYK burs ve kredi başvuru sonuçları YURTKUR tarafından açıklandı. Öğrenciler sonuçlara kurumun internet sitesi üzerinden erişecekler. Peki, KYK burs ve kredi başvuru sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, KYK e devlet ve YURKUR sonuç ekranı ve o konu hakkında detaylar.

2019 KYK burs sonuçları açıklandı. Burs ve kredi sonuçları KYK belli oldu. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve kredi başvuru sonuçları kurumun resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. KYK burs sonuçları hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenciler, E-Devlet giriş ekranı ve kimlik bilgileri ile detayları görüntüleyebilecek.

2019-2020 eğitim öğretim yılına dair üniversite öğrencileri KYK burs ve kredi başvurularını ekim ayı içerisinde tamamladı. Sonuçlar için bekleyiş devam ederken, KYK burs başvurularının görüntülemek isteyen adaylar kurumun internet sitesinde akşam saatlerinde giriş yapamadı. Üniversite öğrencileri sosyal medya üzerinden de KYK sonuçlarına yönelik paylaşımlarda bulundu. İşte, KYK burs ve kredi sonuçları hakkında detaylar.
2019 KYK burs ve kredi başvuru sonuçları Kredi ve Yurtlar Kurumu ya da YURTKUR’un internet sitesi ya da e devlet üzerinden öğrenilecek. Öğrenciler, KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarına e devlet şifresi ile erişim sağlayacak.

KYK’NIN İNTERNET SİTESİNDE ERİŞİM SORUNU

KYK kredi ve burs başvuru sonuçlarının açıklanması sonrası kurumun internet sitesinde yoğunluktan dolayı erişim sorunu yaşandı. KYK’nın internet sitesine girmekte problem yaşayan öğrenciler, karşılaştıkları sorunu Twitter üzerinden paylaştı.
KYK BURSLARI NE KADAR OLACAK?

KYK burs ve kredi ödemeleri yeni yılda artış gösterecek. 2018 yılında lisans öğrencilerine 470 TL ödenirken 2019 yılında 500 liraya çıkarılan KYK burs ve kredi ödemeleri, bu yıl da benzer bir artış gösterecek ve hesaplara zamlı olarak yatırılacak.

Geçtiğimiz yıl KYK bursları için lisansta 500, yüksek lisansta 1000, doktorada da 1500 liraya yükseltme kararı alınmıştı.

Öğrenim desteği almaya hak kazanan öğrenciler, kendilerine tahsis edilen burs ya da krediyi TC Kimlik Numarasının son hanesine göre ayın 6’sı ve 10’u arasında alabilecek.

Buna göre, TC Kimlik Numarasının son hanesi 0 olanlar her ayın 6’sında, 2 olanlar her ayın 7’sinde, 4 olanlar her ayın 8’inde, 6 olanlar her ayın 9’unda, 8 olanlar her ayın 10’unda ücretlerini alabilecek.

İlginizi Çekebilir

Yurtiçi uçak bileti kalmadı

Yurtiçi için uçak bileti 1 Haziran sonrası kalmadı. Uçak bileti bulunamıyor yurtiçi için 1 Haziran’dan …

%d blogcu bunu beğendi: