Ana Sayfa / Sağlık / Levent Beceren öldü

Levent Beceren öldü

KVP ve Heredot Cevdet dizilerinin unutulmaz oyuncusu Levent Beceren hayatını kaybetti. Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, usta oyuncu Levent Beceren’in kalp krizi geçirip vefat ettiğini duyurdu.

Oyuncu Levent Beceren yaşamını yitirdi. Levent Beceren, kurtlar Vadisi Pusu ve Heredot Cvedet gibi dizilerdeki rolüyle hafızalara kazanmış usta bir aktördü. Usta oyuncu Levent Beceren’in vefat ettiği öğrenildi. Acı haberi ses sanatçısı Onur Akay duyurdu. Akay, “Kurtlar Vadisi Pusu’da ‘Erol Öznesim’ karakterine hayat vermiş, Heredot Cevdet’te 97 bölüm oynamıştı. Usta oyuncu Levent Beceren kalp krizi geçirdi ve maalesef kaybettik. Ailesine ve sanat camiasına başsağlığı dilerim.” ifadelerini kullandı.

Levent Beceren 1

LEVENT BECEREN KİMDİR?
2 Eylül 1961 tarihinde dünyaya gelen tiyatro ve sinema sanatçısı Levent Beceren, Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Beceren, daha sonra Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak çalışmaya başladı, 1988 yılında Berlin’e gitti ve orada Tiyatrom’da ve Weimar National Theater’da oyuncu olarak sanat hayatına devam etti. Kurtlar Vadisi Pusu ve Ekmek Teknesi başta olmak üzere çok sayıda tiyatro oyunu, dizi ve sinema filminde rol aldı.

Levent Beceren 3

İlginizi Çekebilir

Yekta Güngör Özden’in eşi öldü

Yekta Güngör Özden’in eşi hayatını kaybetti. Anayasa Mahkemesi Onursal Başkanı, Sözcü Gazetesi yazarı ve Ufuk …