Ana Sayfa / İlginç / Lisede simit atma skandalı

Lisede simit atma skandalı

Yeni başlayan öğrencilere simit atarak karşılayan Kadıköy Lisesi’nde neler oluyor? Gelenek adı altında onlarca simit parçalanarak okula başlayan yeni öğrencilere atılıyor ve çiğneniyor. Kadıköy Lisesi’nde tepki çeken sözde gelenek ile nimete adeta hakaret ediliyor. O simdi alıp da yiyemeyen insanlar var.

Kadıköy Lisesi’nde yeni başlayan öğrencilere simit atma geleneği inceleniyor. Kadıköy Lisesi’nde yeni başlayan öğrenciler de kendilerine parçalanarak atılan simtleri çiğnemek zorunda kaldı.  Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kadıköy Anadolu Lisesi’ne ilk kez giriş yapan yeni öğrenciler, simit atılarak karşılandı.
Yere atılan onlarca simit, temizlik görevlileri tarafından daha sonra temizlense de sosyal medya kullanıcılarının tepkisine neden oldu.

Tepkilerin ardından İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kadıköy Anadolu Lisesindeki “etkinliğe” ilişkin inceleme başlattı.

Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, lisede yeni eğitim öğretim yılı açılış töreni sırasında yapılan “etkinliğe” değinildi.

Açıklamada, “Kadıköy Anadolu Lisesinde, yeni eğitim öğretim yılı açılış töreni sırasında ‘Liseye yeni başlayan öğrencileri karşılama’ adı altında gerçekleştirildiği ifade edilen söz konusu ‘etkinlik’le ilgili olarak müdürlüğümüzce inceleme işlemi başlatılmıştır.” ifadeleri yer aldı.

 

İlginizi Çekebilir

Çukur 72 bölüm izle (21 ekim)

Çukur bu akşam neden yok 14 Ekim 2019 belli oldu. Çukur yeni bölüm izle (Çukur …

%d blogcu bunu beğendi: