Ana Sayfa / Kahince / Mehmet Arif Kıdıman şehit oldu

Mehmet Arif Kıdıman şehit oldu

YAŞAM VE GÜNDEM HABERİ. Kızılay görevlisi Mehmet Arif Kıdıman Suriye’de şehit düştü. Suriye’de şehit olan Kızılay çalışanı. Suriye’de savaş mağduru sivillere yardım taşıyan Kızılay ekibinin bulunduğu araca, plakasız iki araçtaki yüzleri maskeli kişiler tarafından çapraz ateşle saldırı düzenlendi. Saldırıda Kızılay görevlisi Mehmet Arif Kıdıman şehit oldu.

Suriye’de Kızılay aracına teröristler saldırdı bir Kızılay çalışanı şehit oldu. Olay, sabah saatlerinde Çobanbey-El Bab bölgesinde meydana geldi. El Bab’a giden üç kişilik Kızılay ekibinin bulunduğu araca, plakasız iki araç içerisindeki yüzleri maskeli ve kamuflajlı tarafından çapraz ateş açıldı.

Kızılay’ın El Bab Sevgi Mağazası’nda çalışan Mehmet Arif Kıdıman şehit oldu, iki personel yaralandı. Çobanbey Hastanesi’nde tedavi altına alınan ve hayati tehlikesi bulunmayan iki Kızılay görevlisi Kilis Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Mehmet Arif Kıdıman’ın, El Bab’dan önce Düzce Kan Bağış Merkezi’nde görevli olduğu öğrenildi.

Mehmet Arif Kıdıman’ın Düzce’deki baba ocağına gelen İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Jandarma Alay Komutanı Mustafa Çetinkaya ve Kızılay Düzce Şube Başkanı Halil Aydın beraberindeki yetkililer şehadet haberini anne Emine Kıdıman’a verdi. Şehadet haberi sonrasında şehidin evi ve evinin bulunduğu sokak Türk bayrakları ile donatıldı.

KIZILAY BAŞKANI KINIK’TAN AÇIKLAMA

Bölgeye giden Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, saldırıyla ilgili şu açıklamayı yaptı: Uluslararası hukukla korunması gereken, üzerinde belirgin bir şekilde Kızılay amblemi taşıdığı için uluslararası insancıl hukuka göre dokunulmazlığı bulunan Kızılay personeline yapılan alçakça saldırıyı şiddetle kınıyorum. Ülkemizin de çabalarıyla saldırganların en kısa zamanda yakalanacağına inanıyorum. Tüm Kızılay camiasına başsağlığı diliyorum.

İlginizi Çekebilir

Dev buzul parçalandı

İKLİM VE DÜNYA HABERİ. buzullarda dev kopma sürüyor. Dev buzul parçası koptu o anlar kaydedildi. …

%d blogcu bunu beğendi: