Ana Sayfa / Sağlık / Mehmet Öz, corona virüsü ilacı yok

Mehmet Öz, corona virüsü ilacı yok

Mehmet Öz’den corona virüs ile ilgili önemli açıklamalar geldi. Mehmet Öz, corona virüs etkisinin bir buçuk yıl süreceğini öne sürdü. Sıtma ilacının corona virüse karşı etkisi için de konuşan Mehmet Öz, beyaz Saray’a bilgi verdiğini aktardı. Dr. Mehmet Öz ve Dr. Halit Yerebakan, Türkiye’deki ve Amerika’daki corona virüsünün etkilerini değerlendirdi. Beyaz Saray ile konuştuğunu belirten Öz, virüsün bir buçuk yıl devam edeceğinin altını çizdi.

Mehmet Öz kaç yaşında ve uzmanlık alanı ne, corona virüs bilgisi ne kadar sorgulanıyor. Mehmet Öz, corona virüs için sıtma ilacı etkisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Dr. Mehmet Öz, YouTube kanalında, Dr. Halit Yerebakan ile, virüsün Türkiye ve Amerika’daki etkilerini konuştu. Corona virüs için bulunan sıtma ilacının faydasının henüz ispat edilmediğini söyleyen Öz, hasta olan kişilerde faydasının olduğunu ama yine de ilacın çalışmalarının devam ettiğini belirtti.“Hasta kişilere faydası var ancak çalışmalar devam ediyor. Sonuca ulaşmak için birkaç haftanın geçmesi gerekir” diyen Öz, Beyaz Saray ile konuştuğunu anlattı. Dr. Yerebakan’ın “Türkiye’de insanlar bu ilacı arıyor. Fakat Sağlık Bakanlığı bu ilacı tedavi için ayırdı. Şayet pozitifse test sonucunuz size veriyor, yoksa alamıyorsunuz” sözleri üzerine Öz “Beyaz Saray’daki ekiple konuştum. Uzatmak istemiyorlar. Çok büyük bir araştırma değil de, ilaçla ilgili ufak bir araştırma daha yaparlarsa ve faydalı olduğunu görürlerle uzatmayacaklar ve hemen herkes için ilacı kullanmaya başlayacaklar” dedi.

CORONA VİRÜS 1,5 YIL SÜRER

Öz, aynı zamanda virüsün etkisinin ne zaman kaybolacağı hakkında da bilgi verdi: “Haziran ayında en kötü zamanlar geçmiş olacak. Dünya da yavaş yavaş eski haline dönecek. Ama Ağustos’a kadar. Sonra virüs yeniden gündeme gelecek. Muhtemelen o zamana kadar da ilaç bulunmuş ve hasta sayısı düşmüş olacak. Zamanla virüsü yeneceğiz ama bu bir buçuk yıl sürer.”

İlginizi Çekebilir

Prof. Emin Darendeliler öldü

Prof. Dr. Emin Dareliler aslen nereli, kim ve neci bilgileri. İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü öğretim …

%d blogcu bunu beğendi: