Ana Sayfa / İlginç / Metin Aslan öldü

Metin Aslan öldü

Almanya’da koronavirüsden ölen Türklerden biri de Metin Aslan oldu. metin Aslan nereli, neci ve kim merak ediliyor. Almanya’nın Braunschweig kentinde 30 yılı aşkın süredir Tandure restoranı işleten 63 yaşındaki Metin Aslan, corona virüsüne yenik düştü. Bir süre önce Vietnam’a giden Aslan’ın hastalığı orada kapmış olabileceği düşünülüyor.

Tandure markasının sahibi işadamı Metin Aslan Almanya’da koronavirüsden öldü. Almanya’ya 15 yaşındayken ailesiyle birlikte gelen ve aslen Tuncelili olan Metin Aslan, sıfırdan yarattığı Tandure markasıyla, Braunschweig kenti ve çevresinde adını duyurmuştu.

Eyalet Başbakanları, üst düzey politikacılar ve bürokratlar da dahil her kesimin büyük ilgi gösterdiği Tandure, aynı zamanda çeşitli etkinliklere sponsorluk yapıyordu.

KALP RAHATSIZLIĞI VARDI

Almanlar ve bölgedeki Türkler tarafından çok sevilen, kurduğu sistemle Hannover’e kadar hizmet veren Aslan, yakınlarına son dönemde kendini iyi hissetmediğini söylüyordu.

Bir süre önce eşiyle tatil için Vietnam’a gittiği belirtilen Aslan’ın, evde corona karantinasında olduğu, nükseden kalp rahatsızlığına eşlik eden nefes darlığı ve şeker hastalığı yüzünden can verdiği öğrenildi.

İlginizi Çekebilir

Sneijder Terim’in yardımcısı oluyor

Galatasaray’da Sneijder Hasan Şaş’ın yerine antrenör olarak geliyor iddiası. Galatasaray, yardımcı antrenör Hasan Şaş’ın istifasının …

%d blogcu bunu beğendi: