Ana Sayfa / İlginç / Nadal selzedelere yardım etti

Nadal selzedelere yardım etti

İspanyol tenisçi Nadal, selden zarar görenler için seferber oldu. Nadal büyük sporcu olduğunu bir kez daha gösterdi.İspanyol tenisçi Rafael Nadal kort içinde olduğu kadar kort dışında yaptıklarıyla da dünya sporunda örnek olmaya devam ediyor. İspanya’nın Mallorca Adası’nı vuran sel felaketine duyarsız kalmayan Nadal, eline süpürge alarak temizlik çalışmalarına bizzat katıldı. Kendisi de Mallorca’da yaşayan Nadal, selden etkilenenlere de tenis akademisini açtı.

İspanya Nadal’ın insanlığını konuşuyor. İspanya’nın Mallorca Adası yoğun yağışların ardından gelen sel felaketiyle sarsıldı. 10 kişinin hayatını kaybettiği olayda binlerce ev kullanılamaz hale geldi.

Yerel halk başta olmak üzere yaraları sarmak için çalışmalara başlarken, uluslararası ajanslara düşen bir fotoğraf tüm spor dünyasına örnek olacak cinsten.

Kendisi de Mallorca’da doğup büyüyen ve halen orada yaşayan İspanyol tenisçi Rafael Nadal, sosyal medyadan mesaj atmakla yetinmeyip yardım ve temizleme çalışmalarına bizzat katıldı.

Kort içindeki başarılarının yanı sıra kort dışında da her zaman örnek gösterilen bir isim olan Nadal’ın bu davranışı takdirle karşılandı.

NADAL’DAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Mallorca’da tenis akademisi de bulunan Nadal, felaket nedeniyle tahliye edilenler ya da evlerini su basanlara spor tesisi ile tenis akademisinin kapılarını açtı.

Nadal’ı çalışırken gösteren fotoğraflar, İspanya’nın önde gelen spor gazetelerinden Marca’da da yayımlandı. Haberde, ünlü tenisçi için, “Mallorca’ya bağlılığıyla bilinen tenisin bir numarası, dün bir kez daha bunu gösterdi ve halka mümkün olan tüm yardımı yapmak için eline süpürge almaktan tereddüt etmedi” ifadeleri kullanıldı.

İlginizi Çekebilir

WRC’de Sebastien Loeb rüzgarı

Ünlü otomobil yarışçısı Sebastien Loeb WRC’de tekrar yarışmaya başlıyor.  Elde ettiği 9 şampiyonluk sonrası bıraktığı WRC’ye dönme …